سرپیچی بانک‌ها از تعویق اقساط وام‌های قرض‌الحسنه
کد خبر: 995576
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Azg
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۱
با وجود مصوبه شورای پول و اعتبار و تأکید رئیس کل بانک مرکزی مبنی بر اینکه اقساط وام قرض‌الحسنه کلیه اشخاص بدون هیچ قید و شرطی به مدت سه ماه به تعویق بیفتد، باز هم بانک‌ها نسبت به دریافت اقساط این قبیل وام‌ها اقدام کرده یا از حساب اشخاص برداشت کرده‌اند که ابراز «بی‌اطلاعی یا عدم دریافت ابلاغیه در این رابطه» بهانه شعب شده‌است.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: به گزارش ایسنا، چندی پیش با تشکیل شورای پول و اعتبار و پیشنهادات بانک مرکزی برای حمایت از کسب و کار‌ها و همچنین اشخاصی که در جریان شیوع ویروس کرونا کسب درآمد و اشتغال آن‌ها آسیب‌دیده است، مصوب شد که اقساط وام‌ها تحت شرایطی به مدت سه ماه به تعویق بیفتد. از جمله تصمیم‌های گرفته‌شده این بود که اقساط وام قرض‌الحسنه کلیه اشخاص بدون قید و شرط به مدت سه ماه به تعویق بیفتد و بانک‌ها موظف به اجرای آن باشند.

بر این اساس، تمامی اشخاص اعم از افراد با درآمد ثابت یا کسانی که درآمد ثابتی ندارند، می‌توانند به مدت سه ماه، یعنی از اسفند تا پایان اردیبهشت اقساط خود را پرداخت نکنند و به پایان دوره موکول شود.

اما آنچه اکنون و در روز‌های پایان اسفند اتفاق افتاده این است که با وجود مصوبه شورای پول و اعتبار بانک‌ها نسبت به دریافت اقساط قرض‌الحسنه اقدام کردند؛ به‌طوری‌که یا از حساب اشخاص این اقساط برداشت شده یا با ارسال پیامک به مشتریان خواهان واریز قسط شدند. پرس و جو از شعب از این حکایت دارد که ظاهراً ابلاغی در این رابطه به آن‌ها نشده و تا این موضوع صورت نگیرد، اقساط را دریافت خواهند کرد.

این در حالی است که مصوبه شورای پول و اعتبار برای به تعویق انداختن اقساط برای تمامی روز‌های ماه اسفند بوده و اینگونه نیست که اگر قسطی مربوط به روز‌های ابتدایی این ماه و قبل از مصوبه باشد را شامل نشود.

اما دیگر مصوبه شورای پول و اعتبار صاحبان کسب و کار‌ها به ویژه کسب و کار‌های کوچک را که به دلیل شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا متضرر و دچار مشکلات مالی شده بودند، در بر می‌گیرد که مجموعه‌ای از اشخاص حقیقی و حقوقی هستند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار