رکورد عجیب کاپیتان و یک بازیکن پر حاشیه پرسپولیس
کد خبر: 995117
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004AsH
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۳
در فصل نوزدهم رقابت‌های لیگ برتر که در هفته بیست و یکم متوقف شده است، جمعا ۲۴ بازیکن برای پرسپولیس به میدان رفته‌اند که کاپیتان سرخپوشان و یک بازیکن پرحاشیه رکورددار هستند.
سرویس ورزشی جوان آنلاین: فصل نوزدهم از رقابت‌های لیگ برتر در هفته بیست و یکم متوقف شد که تیم پرسپولیس با ۲۱ بازی و ۴۷ امتیاز در صدر جدول این مسابقات قرار دارد.

برای پرسپولیس در این فصل جمعاً ۲۴ بازیکن به میدان رفته‌اند که از این تعداد چهار بازیکن در همه دیدار‌های این تیم حضور داشته‌اند. سرخ‌پوشان ۲۰ بار به میدان رفته و یک بازی هم به دلیل عدم حضور تیم سپاهان و با رای کمیته انضباطی به حساب این تیم نوشته شده است.

در بین ۲۴ بازیکن پرسپولیس، ۴ بازیکن در همه دیدار‌های این تیم به میدان رفته‌اند تا از این حیث رکورددار باشند. وحید امیری، علی علیپور، مهدی ترابی و احمد نورالله‌ی ۴ بازیکنی هستند که در هر ۲۰ بازی این تیم در لیگ برتر حضور داشته‌اند.

احمد نورالله‌ی با ۲۰ بازی و ۱۷۶۹ دقیقه حضور در میدان پرکارترین بازیکن این تیم بوده است و بعد از او مهدی ترابی با ۲۰ بازی و ۱۷۵۱ دقیقه حضور در میدان قرار دارد. علی علیپور با ۱۷۳۹ و وحید امیری با ۱۶۳۳ دقیقه دیگر بازیکنان پرکار سرخ‌پوشان در این فصل هستند.

کمترین میزان حضور در میدان هم به پر حاشیه‌ترین بازیکن پرسپولیس که شاید بتوان او را پر حاشیه‌ترین بازیکن یک دهه اخیر فوتبال ایران به حساب آورد تعلق می‌گیرد. آنتونی استوکس مهاجم ایرلندی سرخ‌پوشان در این فصل تنها یک بار برای پرسپولیس به میدان رفته و ۹ دقیقه نیز بازی کرده تا با این آمار کمترین میزان بازی به او تعلق بگیرد.

بعد از استوکس هم حسین ماهینی کاپیتان دوم نیم فصل اول پرسپولیس با حضور در ۲ بازی و تنها ۱۲ دقیقه حضور در میدان، دومین بازیکنی است که کمترین میزان حضور را برای این تیم دارد. با جدایی حسین ماهینی و احتمال عدم بازگشت استوکس به پرسپولیس، بعید است تا پایان فصل این آمار جابجا شود.

جدول میزان مشارکت بازیکنان پرسپولیس در بازی‌های این تیم در فصل نوزدهم لیگ برتر تا پایان هفته بیست و یکم.

ردیف بازیکن تعداد بازی دقایق بازی
۱ احمد نورالله‌ی ۲۰، ۱۷۶۹،
۲ مهدی ترابی ۲۰، ۱۷۵۱،
۳ علی علیپور ۲۰، ۱۷۳۹،
۴ وحید امیری ۲۰، ۱۶۳۳،
۵ محمد انصاری ۱۷، ۱۴۰۸،
۶ مهدی شیری ۱۷، ۱۳۶۶،
۷ محمد حسین کنعانی ۱۸، ۱۲۸۰،
۸ شجاع خلیل زاده ۱۴، ۱۱۹۴،
۹ علیرضا بیرانوند ۱۲، ۱۰۸۰،
۱۰ محسن ربیع خواه ۱۲، ۹۴۲،
۱۱ محمد نادری ۱۴، ۹۳۹،
۱۲ سید جلال حسینی ۱۱، ۸۲۲،
۱۳ بشار رسن ۱۳، ۷۲۴،
۱۴ بوژیدار رادشویچ ۷، ۶۳۰،
۱۵ سیامک نعمتی ۱۲، ۴۹۰،
۱۶ امید عالیشاه ۹، ۳۸۶،
۱۷ کمال کامیابی نیا ۶، ۳۳۸،
۱۸ جونیور ۵، ۲۷۲،
۱۹ کریستین اوساگونا ۴، ۲۳۰،
۲۰ فرشاد احمدزاده ۸، ۱۵۰،
۲۱ امیر روستایی ۳، ۱۱۲،
۲۲ مهدی عبدی ۷، ۱۰۳،
۲۳ حسین ماهینی ۲، ۱۲،
۲۴ آنتونی استوکس ۱، ۹
نکته جالب در این جدول حضور بازیکنان خارجی پرسپولیس از رده سیزدهم به پایین است. در میان بازیکنان خارجی بشار رسن عراقی با ۱۳ بازی و ۷۲۴ دقیقه حضور در میدان در صدر قرار دارد و پس از وی نیز بوژیدار رادشویچ با ۷ بازی و ۶۳۰ دقیقه حضور در میدان قرار دارد.

در بین این ۲۴ بازیکن، چند بازیکن از جمله جونیور، احمدزاده، روستایی، عبدی، حسینی و احتمالاً استوکس دیگر در این تیم حضور نداشته و به آمار دقایق و تعداد بازی‌های آن‌ها اضافه نخواهد شد
منبع: مهـــر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار