روایت مرضیه هاشمی از سیمای زن و مرد در سینمای ایران
کد خبر: 994520
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Aie
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۴

سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین: این روز‌ها دیگه مرد‌های ایرانی حتی تو بعضی فیلم‌های ایرانی هم خوب نیستن. در بدترین حالت وحشی و «زن‌ستیز» هستن و در بهترین حالت بی‌عرضه و ناتوان از حمایت زن.
مرضیه هاشمی مجری ایرانی- امریکایی شبکه پرس تی‌وی درباره سیمای زنان در آثار سینمایی ایرانی نوشت: در توضیح یه فیلم ایرانی میخوندم؛ هر چه زن در فیلم می‌بینیم قربانی شرایطی هستند که ساخته مردهاست...
هاشمی می‌نویسد: دفعه دوم سومی بود که می‌خواستیم با همسرم بیایم ایران. ولی این‌بار مادرم می‌گفت نرو. خیلی نگران بود. اونجا یه فیلم تازه اومده بود بیرون. فیلم «بدون دخترم هرگز». داستان یه زن امریکایی مظلوم که با یه مرد ایرانی ازدواج می‌کنه میاد ایران و کلی خشونت از همه، مخصوصاً مرد‌ها می‌بینه! فیلمه خیلی سروصدا کرده بود امریکا. بهش گفتم مادر من، تو که احسان رو می‌شناسی! این همه هم دوستش داری. نگرانیت از چیه؟ خودم نگرانی نداشتم. نه که فکر می‌کردم مرد ایرانی بد نمیشه. تو دوست‌های امریکایی من بودن کسایی که انتخاب‌های اشتباهی کرده بودن و لازم بود بهشون کمک کنم. حتی یه مدت به یکیشون تو خونمون پناه دادم، ولی می‌دونستم که مشکل اون مرد‌ها به‌خاطر ایرانی بودن یا مسلمون زاده بودنشون نیست. مرد با اعتیاد و انواع بیماری روحی همه جای دنیا پیدا میشه. البته همه جای دنیا نمیشه نماد همه مرد‌های اون کشور!


مجری شبکه پرس تی‌وی در ادامه آورده: این روز‌ها دیگه مرد‌های ایرانی حتی تو بعضی فیلم‌های ایرانی هم خوب نیستن. در بدترین حالت وحشی و «زن‌ستیز» هستن و در بهترین حالت بی‌عرضه و ناتوان از حمایت زن. انگار همه مرد ایرانی رو دوره کردن؛ به غیرتش میگن حسادت، به مردونگیش میگن مسموم، به حمایتش میگن کنترل. خیلی وقته دارن این‌طوری به زن‌های ایرانی و کلاً زن‌های مسلمون خط میدن، که حمایت رو نه در سایه مردشون بلکه در دامن حرکت‌های غربی به اصطلاح «حامی زنان» پیدا کنن. خوب می‌دونن وقتی تو کشور‌های مسلمون مثل ایران، خانواده که مرکز مقاومته از هم بپاشه، دیگه نیازی به هدر کردن بمب و سلاح ندارن. جاده صاف صاف برای...

هاشمی که این متن را در روز میلاد امام علی (ع) منتشر کرده در ادامه می‌نویسد: بگذریم. امروز روز جالبیه! هم تولد امام علی و روز مرد هست و هم ۸ مارس و روز جهانی زن! شاید بهانه خوبی باشه برای یادآوری این حقیقت که مرد‌ها و زن‌های مسلمون، رقیب هم نیستن، شریک همن! که بیشتر از مدال‌های قهرمانی و جایزه‌های جشنواره‌ای و موفقیت‌های کاری ما، این خانواده‌های محکم ماست که پشت دشمن رو می‌لرزونه؛ و اینکه بیشتر مشکلات اصلی مرد‌ها و زن‌ها مشترکه: فقر، بیکاری، اجاره بالا، اعتیاد... و فقط یک راه حل داره، مرد و زن کنار هم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار