قاتل کابل دزد قصاص شد
کد خبر: 993036
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004AKi
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۳
سارق کابل دزدی که علاوه بر سرقت‌های سریالی در تهران دست به قتل دو نفر هم زده‌بود، در زندان رجایی‌شهر کرج به دار مجازات آویخته شد.
سرویس حوادث جوان آنلاین: به گزارش جوان، متهم مرد جوانی به نام عرشیا است که ۷‌اردیبهشت سال‌۱۳۹۵ در شهرستان شازند اراک به اتهام سرقت کابل برق دستگیر شد که در بازجویی‌ها علاوه بر ۳۱‌فقره سرقت از شهر‌های مختلف به دو قتل در پایتخت هم اعتراف کرد.

آن روز مأموران پلیس شازند اراک هنگام گشت‌زنی در شهر به مرد جوانی که روی پل عابر پیاده‌ای در حال سرقت کابل بود مشکوک و برای دستگیری وی وارد عمل شدند. متهم دقایقی پس از فرار در دام مأموران پلیس گرفتار شد و مأموران هم در بازرسی وسایل او حدود ۳۰‌کیلو گرم کابل برق سرقتی کشف کردند.

در حالی که متهم مدعی بود برای اولین بار دست به سرقت زده‌است، بررسی‌های مأموران پلیس حکایت از این داشت عرشیا، سارق سابقه‌داری است که در شهر‌های مختلف دست به سرقت زده و حتی به زندان هم رفته‌است.

عرشیا وقتی با دلایل و مدارک روبه‌رو شد به ۳۱‌فقره سرقت از شهر‌های تهران، اصفهان، کاشان و قزوین اعتراف کرد.
وی گفت: از دوران کودکی با پدرم اختلاف داشتم و تا دوران نوجوانی بار‌ها با هم درگیر شده‌بودیم که در نهایت پنج‌سال قبل از خانه‌مان که در یکی از شهر‌های غربی کشور است، فرار کردم. پس از این آواره کوچه و خیابان شدم و از طرفی هم به مواد مخدر معتاد شدم و به همین دلیل برای هزینه اعتیادم مجبور بودم سرقت کنم. ابتدا با یکی از دوستانم که در خیابان با او آشنا شده‌بودم سرقت می‌کردم، اما مدتی بعد او در حادثه تصادفی فوت کرد و من تنها شدم. در این مدت ۲۶۹‌کیلو‌گرم و ۴۰۰‌متر کابل از شهر‌های مختلف سرقت کردم. در این مدت جایی برای زندگی نداشتم و بیشتر به صورت کارتن‌خواب در پارک‌ها می‌خوابیدم و برای اینکه دستگیر نشوم از این شهر به آن شهر کوچ می‌کردم تا اینکه در شازند دستگیر شدم.

اعتراف به ۲ قتل در تهران
متهم در ادامه تحقیقات به دو قتل هم در پایتخت اعتراف کرد و گفت که در این مدت عذاب وجدان زیادی داشته و الان تصمیم گرفته‌است به دو قتلی که انجام داده اعتراف کند و از عذاب وجدان رهایی یابد. وی در توضیح دو قتل گفت: آبان‌سال‌۹۳ در حوالی بزرگراه کردستان حوالی یوسف‌آباد ایستاده و منتظر طعمه‌ای بودم که از او سرقت کنم که با پیر زنی روبه‌رو شدم. به طرفش رفتم که از او سرقت کنم، اما پیر‌زن در مقابل من مقاومت کرد که عصبانی شدم و با آجر چند ضربه به سرش زدم و از محل فرار کردم. پس از این حادثه مدتی از تهران فرار کردم و به شهر‌های دیگر رفتم و مشغول سرقت شدم تا اینکه مدتی بعد به تهران برگشتم و دومین جنایت را مرتکب شدم. وی درباره دومین قتل هم گفت: غروب روز ۱۱‌دی‌سال‌۹۳ بود که برای تفریح به پارک ارکیده در غرب تهران رفته بودم که دیدم یکی از دوستانم به نام نوید همراه دختر جوانی در یکی از آلاچیق‌ها پارک نشسته و با هم حرف می‌زنند. وقتی به آن‌ها نزدیک شدم به نوید گفتم که چرا دختر مردم را فریب داده و به پارک آورده است که مدعی شد او نامزدش است. نوید در ادامه با من مشاجره لفظی و فحاشی کرد که با چاقو ضربه‌ای به او زدم و از پارک گریختم. پس از این حادثه عذاب وجدان گرفتم و چند باری خواستم خودم را به کلانتری معرفی کنم، اما ترسیدم و از تهران به یکی از شهر‌ها رفتم و در آنجا شروع به سرقت کردم. متهم در حالی که از سوی قضات شعبه دادگاه بخش زالیان اراک به حبس محکوم شده‌بود، برای ادامه تحقیقات درباره قتل‌های انجام شده به دادسرای امور جنایی تهران منتقل شد.

عرشیا در تهران به قتل مرد جوان و زن سالخورده در دو حادثه جداگانه اعتراف کرد. مأموران در بررسی‌های پرونده‌های جنایی دریافتند در تاریخ‌های گفته‌شده از سوی متهم دو جسد از سوی مأموران کشف شده‌است. بنابراین با مشخص شدن صحت اعترافات متهم، کیفرخواست وی به اتهام دو قتل صادر شد و در نهایت قاتل در یکی از شعبه‌های دادگاه کیفری یک استان تهران به دو بار قصاص محکوم شد. رأی دادگاه پس از تأیید در دیوان عالی کشور برای اجرا به شعبه اجرای احکام دادسرای امور جنایی تهران فرستاده شد و سرانجام متهم چند روز قبل پس از گرفتن استیذان حکمش در زندان‌رجایی شهر قصاص شد.

بدین ترتیب پرونده قاتل کابل دزد برای همیشه بسته شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار