محکومیت غول هالیوود در دادگاه نیویورک
کد خبر: 992639
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004AEJ
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۶:۴۰
در حالی که پس از پنج روز بررسی، دادگاه نیویورک هاروی واینستین تهیه‌کننده رسوای هالیوود را برای اتهامات آزار و تجاوز جنسی گناهکار شناخت، رئیس انجمن بازیگران هالیوود از این حکم استقبال کرد.
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین: به گزارش مهر به نقل از ورایتی، هاروی واینستین دوشنبه برای اتهامات آزار و تجاوز جنسی درجه سوم گناهکار شناخته شد، اما از اتهامات دیگر از جمله سوءاستفاده جنسی تبرئه شد.

این حکم محکومیت که برای پرونده میریام هیلی و جسیکا مان صادر شده است می‌تواند موجب شود این تهیه‌کننده سرشناس هالیوودی بقیه عمرش را در زندان سپری کند.

در حالی که وکیل مدافع وی درخواست تجدیدنظر کرد، قاضی این پرونده با این درخواست مخالفت کرد. واینستین در نیویورک برای پنج جرم شامل دو مورد سوءاستفاده جنسی محاکمه شد.

هیئت منصفه به این نتیجه رسید که واینستین به دو زن تجاوز کرده و هر مورد می‌تواند ۱۰سال حبس را در پی داشته باشد. میزان محکومیت واینستین ۱۱مارس مشخص خواهد شد. او می‌تواند برای آزار جنسی به پنج تا ۲۵سال و برای تجاوز جنسی درجه سوم به ۱۸ماه تا چهار سال حبس محکوم شود.

وی هنوز برای بررسی اتهامات جنسی دو زن دیگر باید در لس‌آنجلس محاکمه شود. متخصصان حقوقی با صدور این حکم گفتند این دادگاه پیامی برای قربانیان داشت و آن اینکه پرونده‌های پیچیده و سخت هم می‌توانند به پیروزی برسند.

واینستین پس از صدور حکم با دستبند راهی زندان شد. او تا ۱۱مارس که زمان حکم اعلام شود، در زندان می‌ماند. دستور زندانی کردن وی پیام بدی برای واینستین دارد به این معنا که قاضی هیچ آسان‌گیری در مورد وی اعمال نمی‌کند. واینستاین بزرگ‌ترین حامی مالی کمپین‌های تبلیغاتی ریاست جمهوری و کنگره امریکاست. او تنها برای کمک به کمپین هیلاری کلینتون یک‌میلیون و ۴۰۰‌هزار دلار کمک اهدا کرده است.

هیلاری کلینتون در جواب به سؤال رسانه‌ها در مورد چرایی ارتباط مالی و کمپینی با واینستین گفت: آن زمان چیزی از این مسائل نمی‌دانستیم. چطور باید می‌دانستیم؟ او برای من، برای اوباما و برای الگور و تمام دموکرات‌ها پول جمع می‌کرد، ضمن اینکه او با بسیاری دیگر نیز همکاری داشته است. او با همه دموکرات‌ها همکاری کرده از باراک اوباما تا جان کری و الگور.

واینستین چند اسکار دریافت کرده و تهیه‌کننده بسیاری از فیلم‌های شاخص هالیوود بوده است. از سال ۲۰۱۷ با افشاگری چند زن نسبت به تجاوز‌های جنسی او، جنبشی با عنوان «من هم» (metoo) به راه افتاد که اغلب زنان هالیوودی به آن پیوستند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار