محصولات جدید داروسازی ثامن رونمایی شد
کد خبر: 992552
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004ACu
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۲:۲۰
خدمت به مردم و توسعه علمی کشور رویکرد آستان قدس در عرصه اقتصاد است
سرويس ايران جوان آنلاين: تولیت آستان قدس رضوی در مراسم رونمایی از محصولات جدید داروسازی ثامن گفت: خدمت به مردم و توسعه علمی کشور رویکرد آستان قدس رضوی در عرصه اقتصاد است.
حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مروی تولیت آستان قدس رضوی در مراسم رونمایی از دانش فنی و تولید فیلم‌های چندلایه فرآورده‌های تزریقی و ملزومات دیالیز صفاقی تولید داخل که با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در شرکت داروسازی ثامن برگزار شد، گفت: این آیین رونمایی جلوه‌ای دیگری از ابتکار، نوآوری، خلاقیت و اقتصاد مقاومتی را نشان داد. وی با تأکید بر اینکه توسعه علم و دانش در بالاترین سطح آموزه‌های دینی قرار دارد، ادامه داد: اسلام تمامی تبعیضات و شاخصه‌های جاهلی را از بین برد و شاخصه‌هایی مانند تقوا و علم و دانش را جایگزین کرد و بر این اساس تمدن بزرگ اسلامی شکل گرفت.
تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه ما در آستان قدس رضوی این نکات را مورد توجه قرار دادیم، گفت: قاعدتاً بخش خصوصی ریسک‌پذیر نیست و نگاه اقتصادی دارد، اما آستان قدس رضوی و نهاد‌های دولتی و انقلابی باید منافع مردم و کشور را مدنظر و در عرصه‌هایی که نفع آن برای جامعه است، ریسک‌پذیر باشند.
وی افزود: ما نباید رقیب بخش خصوصی باشیم و در حوزه‌هایی که بخش خصوصی امکان ورود ندارد، وارد شویم. اگر بخش خصوصی نیز خواست در حوزه ما وارد شود، ما باید راه را برای آن‌ها باز کنیم.
حجت‌الاسلام والمسلمین مروی با بیان اینکه پیشتازی در عرصه علمی و توجه به شرکت‌های دانش‌بنیان رویکرد آستان قدس رضوی است، تصریح کرد: اقداماتی ماندگار است که پشتوانه علمی داشته باشد، لذا در تمام امور رویکرد علمی را مدنظر داریم.
وی گفت: نگاه آستان قدس رضوی با توجه به انتساب آن به بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) در بخش اقتصادی سوداگرانه نیست و خدمت به جامعه و توجه به نیاز‌های کشور اولویت نخست ماست. تولیت آستان قدس رضوی تصریح کرد: خدمت به مردم و توسعه علم و پیشرفت، جذب و به‌کارگیری دانشمندان جوان رویکرد آستان قدس رضوی است.
وی با اشاره به دغدغه‌های مردم نسبت به وقوع بیماری‌های واگیر ابراز کرد: در شرایط کنونی کشور به شرکت‌های داروسازی آستان قدس رضوی گفته‌ام در صورت وجود ظرفیت در راستای تولید ماده ضدعفونی که نیاز مردم است تلاش شبانه‌روزی داشته باشند تا این مواد را تولید کنند. آستان قدس رضوی در صورت تولید این محصولات آن‌ها را به رایگان در محافل عمومی در اختیار مردم قرار خواهد داد. حجت‌الاسلام والمسلمین مروی گفت: شرکت‌های وابسته به آستان قدس رضوی مانند شرکت داروسازی ثامن شرایط تحریم را به فرصت تبدیل می‌کنند که این امر بیانگر اقتصاد مقاومتی است. وی افزود: آستان قدس رضوی باید با به‌کارگیری ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها و بهره‌گیری از دانش، ابتکار و خلاقیت خود با نگاهی انسانی فعالیت کند و برای همگان الگو باشد. تولیت آستان قدس رضوی گفت: آموزه‌های دینی علاوه بر حوزه‌های شخصی و فردی باید در تمام ابعاد زندگی اقتصادی، علمی و اجتماعی پیاده شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار