رکورد بورس تهران مرز ۵۰۳ هزار میلیارد را هم رد کرد
کد خبر: 992377
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004AA5
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۹
رکورد بورس تهران مرز ۵۰۳ هزار میلیارد را هم رد کردشاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز با افزایش ۴ هزار و ۸۳۱ واحد مرز ۵۰۳ هزار و ۷۳۵ واحد را هم رد کرد.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران امروز هم رکورد بی‌نظیری بر جای گذاشت و با افزایش ۴ هزار و ۸۳۱ واحد به رقم بی‌سابقه ۵۰۳ هزار و ۷۳۵ واحد رسید که رقم بی‌نظیری در تاریخ بورس کشور محسوب می‌شود.

شاخص کل با معیار هم وزن ۲ هزار و ۹۱۱ واحد رشد کرده و به رقم ۱۶۶ هزار و ۲۳۳ واحد رسید.

امروز ارزش روز بازار در بورس تهران به بیش از ۱۸۳۳ تریلیون تومان رسید.

کارشناسان دلیل رکورد شکنی بورس تهران را حتی بعد از قرار گرفتن ایران در لیست سیاه FATF این گونه عنوان می‌کنند که مهمترین دلیل آن سرازیر شدن نقدینگی سرگردان بازار به سمت بورس است که با توجه به روز‌های پایانی سال که معمولا عیدی، حقوق و پاداش‌های پایان سال کارمندان و کارکنان واریز می‌شود عمده این پول‌ها به سمت بورس سرازیر شده است.

از طرفی تقویت دلار در بازار باعث چشم انداز مثبت شرکت‌های صادراتی بورسی شده و همچنین وجود رکود در بازار‌های رقیب مانند مسکن، املاک، طلا و سکه باعث توجه مردم به بازار سرمایه شده است که البته این را باید به فال نیک گرفت و حضور مردم در بورس را غنیمت شمرد، تا به تولید کشور کمک کند.

امروز معامله‌گران در بورس تهران بیش از ۶.۳ میلیارد سهام حق تقدم و اوراق مالی در قالب ۷۹۱ هزار نوبت معامله و به ارزش ۴ هزار و ۹۲۹ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

همچنین شاخص قیمت با معیار وزنی ارزشی با افزایش ۱۲۸۸ واحد به رقم ۱۳۴ هزار و ۳۲۲ واحد رسید.

شاخص قیمت با معیار هم وزن با افزایش ۱۹۳۸ واحد به رقم ۱۱۰ هزار و ۷۱۰ واحد رسید.

شاخص آزاد شناور با افزایش ۸ هزار و ۵۵۱ واحد به رقم ۶۲۶ هزار و ۵۶ واحد رسید.

شاخص بازار اول بورس با افزایش ۳ هزار و ۳ واحد به رقم ۳۵۵ هزار و ۶۲۷ واحد رسید و شاخص بازار دوم بورس با افزایش ۱۲ هزار و ۹۸ واحد به رقم ۱ میلیون و ۷۱ هزار و ۴۵۱ واحد رسید.

امروز نماد‌های چادرملو، فولاد خوزستان، فولاد خراسان، صنعتی معدنی گل‌گهر و فولاد مبارکه در تقویت شاخص بورس اثرگذار بودند و نماد‌های سرمایه‌گذاری غدیر و مخابرات ایران بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس را داشته‌اند.

نماد‌های پربیننده مربوط به بانک تجارت با قیمت هر سهم ۶۶۲ ریال، سایپا، بانک ملت، فولاد مبارکه، ایران خودرو، ملی مس ایران و پالایش نفت اصفهان بودند.

امروز در پایان معاملات فرابورس شاخص کل ۸۹ واحد رشد کرد و به رقم ۶ هزار و ۵۵۲ واحد رسید.

ارزش بازار اول و دوم فرابورس به بیش از ۳۸۵ هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران فرابورس بیش از ۲.۶ میلیارد سهام و حق تقدم و اوراق مالی در قالب ۵۰۱ هزار نوبت معامله و به ارزش ۲ هزار و ۶۹۲ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

نماد‌های پتروشیمی مارون، سنگ آهن گهرزمین، مادیران، فرابورس ایران، توسعه معادن مهر آیندگان، و پتروشیمی زاگرس در تقویت شاخص فرابورس مؤثر بودند و نماد تولید نیروی برق دماوند بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشته است.

امروز نماد‌های پربیننده مربوط به ذوب‌آهن اصفهان، صنایع کاغذ پارس، سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی، ریل‌پرداز سیر، بانک دی، توسعه و عمران استان کرمان، کشت و صنعت شهداب ناب خراسان، فولاد هرمزگان جنوب، بوده‌اند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار