بازی دیو و دلبری زیباکلام با مجلس یازدهم
کد خبر: 992048
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004A4m
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۴
صادق زیباکلام تلاش کرده از مجلس جدید دیوی علیه دولت بسازد. اما در واقع اذعان کرده که مجلس جدید با وجود جوانانی انقلابی، برای دفاع از حق مردم در برابر دولت روحانی کارآمد خواهد بود. او در روزنامه شرق نوشته: «بی‌تردید روز‌های بسیار دشواری در انتظار دولت است. این دوره از بهارستان، شمشیر را از رو برای روحانی خواهد بست و لبه تیز تیغ مجلس از همان ابتدا بر گردن دولت دوازدهم قرار خواهد گرفت. کمترین دلیل نمایندگان جدید در برخورد با روحانی، ادامه سیاست‌های سه سال اخیر این جریان و مجموعه رسانه‌ها و نهاد‌های خارج از دولت، مبنی برانداختن بار همه مشکلات و ناکامی‌های کشور بر سر دولت است.»

در واقع زیباکلام اذعان کرده که تاکنون دولت در مواجهه با مجلس که قرار است ناظر کار دولت باشد، روز‌های راحتی داشته و روز‌های سخت تازه در پیش روست. اذعان زیباکلام در ادامه، صریح‌تر می‌شود: ««مجلس یازدهم در راستای تحقق خواسته‌های اقشار فقیر و زحمتکش، بنای هیچ‌گونه مسامحه و کنارآمدن با دولت روحانی نداشته و سعی می‌کند دولت را وادار کند نه‌تن‌ها سیاست‌هایش بلکه بسیاری از مدیرانش از جمله بسیاری از وزرا، استانداران، مدیران ارشد شرکت‌های بزرگ دولتی، رؤسای بانک‌ها، سازمان برنامه‌وبودجه و... را تغییر دهد و به‌جای آنان، مدیران جوان، انقلابی و پاکدست را که درد مردم دارند، بر سر کار آورد».

او سپس می‌کوشد این اتفاق را منفی جلوه دهد و آن را با مقابله مجلس هفتم با دولت دوم اصلاحات مقایسه کند که به زعم زیباکلام به ضرر مردم شد. اما متوجه نیست که دو سال پس از شکل گیری مجلس هفتم، مردم به احمدی‌نژاد، قطب مخالف خاتمی رأی دادند. اکنون هم تقابل با دولت روحانی اتفاقی نیست که مردم از آن ناراضی باشند و مدت‌هاست صدای ملت از ناکارآمدی دولت بلند است و از قضا اگر مجلس جدید اینگونه باشد که زیباکلام می‌گوید، مردم خوشحال خواهند شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار