کوکاکولا از تهران رفتنی نیست!
کد خبر: 990533
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049gL
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۴:۴۵
بیش از ۴۱ سال از انقلاب اسلامی می‌گذرد، اما گویا شورای شهر و مجموعه مدیریت شهری هنوز هم در رژیم گذشته سیر می‌کنند!
صادق پارسا
سرویس جامعه جوان آنلاین: خروجی شورای شهر که بخش عمده‌اش تغییر نام خیابان‌های قبلاً ساخته شده است، باز هم نواقصی دارد که تعجب هر بیننده‌ای را برمی‌انگیزاند؛ مثلاً چند ده سال است که دیگر در پایتخت کشورمان چهارراهی به اسم «کوکاکولا» نداریم، اما تابلو‌های شهرداری هنوز این نام را به بیننده اعلام و القا می‌کنند! این اتفاقات در حالی رخ می‌دهد که حذف نام شهدا از معابر هم چندی پیش خبرساز شده بود. نام خیابان‌ها سند و هویت آن محله و معبر و شناسنامه شهری به حساب می‌آید؛ سندی که مسافران و شهروندان با آن نام‌ها آدرس می‌دهند یا به آن آدرس سر می‌زنند.

اگر قصد داشته باشید از روبه‌روی بازار گل شهید محلاتی به چهارراه نبرد با تاکسی‌های موجود خط ۱۴۲۹ طی مسیر کنید، روی تابلوی این مسیر نوشته شده است «مقصد چهار راه کوکاکولا»! جالب اینکه روی این تابلو ایستگاه تاکسی حتی تلفن سامانه نظارت همگانی، انتقادات و شکایات ۱۸۸۸ نیز ثبت شده است. گویا شهرداری منطقه مربوطه، معاونت حمل‌و‌نقل شهرداری، تاکسیرانی یا سایر متولیان به این موارد توجهی نداشته‌اند یا همه‌شان دسته جمعی خودشان را به بی‌توجهی زده‌اند!

درخصوص نامگذاری و تغییر نام‌های خیابان‌ها گویا شورای اسلامی شهر تهران حساسیت بسیاری دارد و زمان زیادی را برای این موارد صرف کرده و می‌کند و برخی نام‌ها را با نگاه‌های حزبی و سیاسی انتخاب و در کمترین زمان ممکن اقدام به تغییر نام معابری می‌کند که در دوره مدیریت قبلی افتتاح شده‌اند و برایشان هم نام انتخاب شده است.

در این میان بعضاً به دلایل مختلف کم‌کاری‌ها و بی‌توجهی‌هایی هم در سطح شهر صورت گرفته است. پیش از این هم درج نکردن کلمه «شهید» در تابلو‌های برخی معابر سطح پایتخت خبرساز شده بود.

انتخاب نام معابر با توجه به دلایل بسیار و با تشکیل جلسات و صرف وقت نمایندگان شورای پایتخت ۱۰ میلیونی صورت می‌گیرد. بنابراین انتظار می‌رود که بهترین گزینه‌ها انتخاب شود تا زینت‌بخش خیابان‌ها و معابر شهری قرار گیرد.

نکته دیگری که لازم است متولیان به آن اهتمام داشته باشند، آن است که پیداکردن آدرس در این شهر درهم تنیده بسیار مشکل و زمان‌بر است. بنابراین این انتظار می‌رود که مسئولان شهری برای این مشکل هم راهکاری در خور توجه در نظر گیرند. نصب تابلو نقشه محله، مناطق و اصلاح برخی تابلو‌های مخدوش از این دست است که از سرگردانی شهروندان جلوگیری به عمل خواهد آورد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار