اختصاص ۴۴ قطعه زمین در مناطق بیست‌ودوگانه برای ساخت مدرسه
کد خبر: 989906
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049WE
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۱
رئیس شورای شهر تهران بااشاره به اینکه دولت، آموزش‌و‌پرورش و شهرداری تهران باید نسبت به ایجاد مدارس ایمن حساسیت بیشتری به خرج دهند، گفت: برای واگذاری ۴۴ قطعه زمین در مناطق بیست و دو گانه به منظور ساخت مدارس همکاری می‌کنیم.
سرویس جامعه جوان آنلاین: «محسن هاشمی» با اشاره به ناایمن بودن بسیاری از ساختمان‌های آموزش‌و‌پرورش گفت: در شهر تهران حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد ساختمان‌های آموزش‌و‌پرورش قدیمی می‌باشند و عمدتاً استاندارد ۲ هزار و ۸۰۰ را پاس نمی‌کنند و ناایمن هستند و از نظر سرمایه‌گذاری از سوی دولت، شهرداری و آموزش‌و‌پرورش در شهر تهران خوب عمل نشده است.

وی با بیان اینکه توجه دولت به شهر‌های کوچک باعث غفلت از وضعیت ایمنی ساختمان‌های مدارس شهر تهران شده است، افزود: اقدام دولت برای رسیدگی به وضعیت شهر‌های دیگر، باعث شده که وضع مدارس در شهر‌های کوچک بهتر از تهران باشد و بودجه درستی برای تهران قائل نشده‌اند. وی افزود: وضعیت مدارس اقماری اطراف پایتخت از خود شهر تهران بهتر است، از طرفی در شهر تهران در طی ۳۰ سال گذشته در بعد ورزشی، فرهنگی هزینه شده، اما متأسفانه در حوزه مدارس هزینه‌ای نشده است. هاشمی گفت: در جلسات شورای آموزش و‌پرورش که حضور پیدا می‌کنم، این مسئله کاملاً مشهود است که تهران از فقر فضا‌های آموزشی ایمن رنج می‌برد و باید فکری برای این مسئله کنیم.

رئیس شورای شهر تهران تأکید کرد: دولت، آموزش‌و‌پرورش و شهرداری تهران باید نسبت به ایجاد مدارس ایمن حساسیت بیشتری به خرج دهند. هاشمی در واکنش به اظهارات استاندار تهران مبنی بر لزوم واگذاری ۴۴ قطعه زمین در سطح مناطق بیست‌و‌دو گانه برای ساخت مدارس جدید از سوی شهرداری گفت: مخالف این اقدام نیستیم و اگر واقعاً قدرت ساخت آن‌ها وجود داشته باشد، حتماً همکاری می‌کنیم تا این زمین‌ها در اختیار آموزش‌و‌پرورش قرار گیرند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار