ترساندن روحانی از مجلس اصولگرا!
کد خبر: 989898
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049W6
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۷
«وکیل‌الدوله‌ها می‌روند و نمایندگان منتقد دولت کار دولت روحانی را سخت خواهند کرد.»‌این همه آن چیزی است که از سخنان یدالله طاهرنژاد، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران دریافت می‌شود: «دولت با تشکیل مجلس اصولگرا یا باید تسلیم و همراه شود، که با روحیات آقای روحانی خیلی سازگار نیست، یا خود را آماده تحمل شداید کند». دولت روحانی تاکنون کار سختی در نظارت مجلس بر خود نداشته است؛ ریاست مجلس هم هماهنگی خوبی با دولت داشته است. حال نگرانی دولت و حامیانش از اینکه در مجلس آینده دیگر خبری از حامیان دولت نباشد، محسوس است.

طاهرنژاد همچنین گفته: «در زمان آقای احمدی‌نژاد دولت و مجلس از یک جناح بودند و خروجی آن سه برابر شدن قیمت ارز، تورم ۵۰ درصدی و تحریم گسترده کشور بود. نهایتاً هم با برچسب گروه «انحرافی» از دولت خداحافظی کردند. پیش‌تر این تجربه رقم خورده و چیز جدیدی نیست... مجلس چهارم، مجلس هفتم، مجلس هشتم و مجلس نهم همه به همین شکل بود. در مجلس نهم هم که مجلس و دولت کاملاً یکپارچه بودند و سر یکدیگر قسم حضرت عباس می‌خوردند بدترین خروجی بعد از انقلاب را داشتیم.»

او البته نمی‌گوید خروجی هماهنگی میان دولت خاتمی و مجلس ششم چه بود! اما شرح می‌دهد که «دولت روز‌های سختی را در پیش خواهد داشت. وقتی بخش عمده‌ای از نمایندگان مجلس طرفدار و حامی دولت هستند، وضعیت دولت به این شکل است؛ الان با این وضعیت سخت تحریم و محاصره اقتصادی کشور، اگر مجلس هم با دولت همراهی نکند، حتماً شرایط برای دولت خیلی سخت‌تر خواهد شد.» در ادامه، باز هم او انتظار همراهی مجلس با دولت را دارد و سخنی در مورد همراهی دولت با مجلس نمی‌گوید: «البته حتماً نمایندگان مجلس متوجه شرایط کشور هستند و مجبورند یک جا‌هایی برای عبور از بحران با دولت همکاری کنند. ما همه در یک کشتی نشسته‌ایم، اما حتماً این همکاری به راحتی مجلس فعلی نخواهد بود.»
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار