حقوق یک میلیون و ۱۰۰ هزار کارمند سال بعد تا۸۰ درصد افزایش می‌یابد
کد خبر: 988394
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00497q
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۱
حداقل حقوق کارمندان ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان
رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه کل کشور سال ۹۹ گفت که براساس مصوبه کمیسیون تلفیق حقوق یک میلیون و ۱۰۰ هزار کارمند در سال آینده تا ۸۰ درصد افزایش پیدا خواهد کرد.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: غلامرضا تاج‌گردون در گفتگو با ایسنا، اظهار کرد: در بودجه سال آینده مهم‌ترین موضوع در بحث افزایش حقوق تناسب آن با رشد نرخ تورم بود. در سال ۱۳۹۸ طبق آمار رسمی نرخ تورم قریب ۴۰ درصد است و در شرایط تورم ۴۰ درصدی هم عملاً نمی‌شود با رویه سابق عمل کرد. ما از یک طرف حقوق‌بگیران کم‌درآمد را داشتیم که باید به آن‌ها توجه می‌کردیم و از طرفی دیگر با قشری از نخبگان جامعه اعم از اعضای هیئت علمی، قضات، وکلا و مهندسین برتر مواجه بودیم که شاید عددشان زیاد نبود، ولی علامت بدی به آن‌ها داده می‌شد که می‌خواهیم با آن‌ها برخورد کنیم.

وی یادآور شد: در شرایطی که نرخ تورم ۴۰ درصد و نرخ افزایش حقوق ۱۵ درصد باشد انگار در سال ۱۳۹۹ میزان حقوق به اندازه سال ۱۳۹۷ در نظر گرفته شده لذا ما خیلی روی این موضوع کار کردیم و گفتیم در شرایط تورمی با کم‌درآمد‌ها و نخبگان چه‌طور باید رفتار کنیم.

رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه کل کشور سال ۹۹ ادامه داد: ما برای درآمد‌های پایین ابتدا نرخ معافیت مالیاتی را ۳ میلیون تومان در نظر گرفتیم، یعنی کسانی که تا ۳ میلیون تومان حقوق می‌گیرند هیچ مالیاتی پرداخت نمی‌کنند. دوم اینکه هر کسی زیر ۲ میلیون و ۸۰۰ تومان حقوق می‌گرفت را به این عدد می‌رسانیم. این به این معناست که حدود یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر حقوق‌شان تا ۸۰ درصد افزایش پیدا می‌کند که البته این مصوبه با تأمین منابع ۵۰۰۰ تا ۶۰۰۰ میلیاردی به تصویب رسید.

رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه کل کشور سال ۹۹ یادآور شد: جهت‌گیری ما در موضوع افزایش حقوق‌ها و میزان معافیت مالیاتی حقوق کارمندان روشن است که به سمت کم‌درآمدهاست. کار بزرگی است که حقوق یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر تا ۸۰ درصد افزایش یابد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار