پرداخت دیه ۸۰۰ میلیون تومانی برای نجات از مرگ
کد خبر: 988061
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00492T
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۵:۳۰
مرد محکوم به قصاص که به اتهام قتل همسرش بازداشت شده‌است، موفق شد با پرداخت دیه از مرگ فاصله بگیرد.
سرویس حوادث جوان آنلاین: به گزارش جوان، روز گذشته پرونده همسرکشی در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران تحت رسیدگی قرار گرفت. ابتدای جلسه قاضی زالی از نماینده دادستان خواست متن کیفرخواست را قرائت کند. نماینده دادستان گفت: «متهم، کیوان نام دارد. او ۲۰‌مرداد‌سال‌۹۴ به اتهام قتل همسرش که دختر عمویش بود بازداشت شد. متهم با اقرار به جرمش روانه زندان شد و پرونده در همین شعبه با درخواست قصاص از سوی اولیای دم تحت رسیدگی قرار گرفت. در آن جلسه کیوان بعد از آخرین دفاعش به قصاص محکوم شد. این حکم در دیوان عالی کشور مورد تأیید قرار گرفت تا اینکه متهم توانست با پرداخت دیه رضایت اولیای دم را جلب کند.» نماینده دادستان در ادامه گفت: «با توجه به رضایت اولیای‌دم درخواست رسیدگی به پرونده از جنبه عمومی جرم را دارم.»

در ادامه متهم در جایگاه قرار گرفت و گفت: «نعیمه دختر عمویم بود. پنج سال قبل به خواستگاری‌اش رفتم و با هم ازدواج کردیم. زندگی خوبی داشتیم تا اینکه فرزندم متولد شد. با تولد دخترمان رابطه من و همسرم کمرنگ شد و نعیمه خیلی به من اهمیت نمی‌داد.»

متهم ادامه داد: «این گذشت تا اینکه چند روز قبل از حادثه پدر و مادرش که عمو و زن عمویم بودند از شهرستان به خانه‌مان آمدند. روزی خواهرزنم برای دیدن پدر و مادرش به آنجا آمد و آن‌ها را به خانه‌اش دعوت کرد، ولی به ما یک تعارف هم نکرد. وقتی پدرزن و مادرزنم به آنجا رفتند همسرم خواست ما هم به خانه خواهرش برویم، اما مخالفت کردم و همین باعث درگیری شد.»

متهم در خصوص قتل گفت: «دخترم ۱۸‌ماهه بود. شب حادثه او خوابیده بود که من و همسرم با هم درگیر شدیم و در آن درگیری نعیمه را به طرف دیوار هل دادم. او که سرش به دیوار خورده بود دوباره شروع به داد و فریاد کرد و از همسایه‌ها کمک خواست. برای اینکه او را آرام کنم تا دخترم از خواب بیدار نشود دستم را مقابل دهانش گذاشتم. همان لحظه دخترم از خواب بیدار شد و شروع به گریه کرد. اصلاً متوجه نبودم دستانم روی دهان همسرم هست. وقتی به خودم آمدم که نعیمه از نفس افتاده بود.»

او در خصوص جلب رضایت اولیای‌دم گفت: «بعد از صدور حکم قصاص و تأیید آن تا پای چوبه دار رفتم. طناب دور گردنم بود که عمویم به شرط پرداخت ۸۰۰‌میلیون تومان دیه رضایت داد. باور کنید همسرم را خیلی دوست داشتم و قتل او عمدی نبود.»

در آخر هیئت قضایی وارد شور شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار