برخی نمی‌خواهند سلامت کاندیدا‌ها بررسی شود
کد خبر: 987629
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0048vV
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۱
زاکانی:
سرویس سیاسی جوان آنلاین: نقض سخن عده‌ای که می‌خواهند سلامت کاندیدا‌ها بررسی نشود تا مشارکت افزایش پیدا کند، شورای شهر دوم تهران است.
به گزارش فارس، علیرضا زاکانی، نماینده مردم تهران در دوره‌های هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی سخنان در خصوص تاثیر شورای نگهبان بر ناکارآمدی سیاسی کشور گفت: بنده معتقد هستم کاندیدا‌ها برای حضور در انتخابات نیازمند تأیید صلاحیت هستند، یعنی نامزد‌ها باید سلامت داشته باشند. وی، سلامت نامزد‌ها را در پنج دسته قابل تقسیم دانست و گفت: یک نوع سلامت امنیتی است، یعنی اینکه افراد، دوتابعیتی نبوده یا به گروه‌های محارب و آن‌ها که علیه نظام و مردم اسلحه دست گرفتند مرتبط نباشند. یک نوع سلامت اعتقادی است، به این مضمون که به قانون اساسی معتقد باشند. سلامت سوم سلامت سیاسی است یعنی اینکه قانون‌شکن نباشند و سلامت چهارم سلامت اقتصادی، مالی و سلامت پنجم، صلاحیت اخلاقی است. زاکانی با تأکید بر اینکه شورای نگهبان وظیفه دارد این پنج نوع سلامت را لحاظ کند، تصریح کرد: اگر شورا این چند سلامت را لحاظ کرد، می‌شود گفت که هم مردم مشارکت‌شان بالا خواهد رفت و هم اینکه این اطلاع‌رسانی درست، تضمین سلامت مجلس خواهد بود.

نماینده مردم تهران در مجلس نهم در ادامه یادآور شد: درباره اینکه عده‌ای علاقه دارند سلامت‌ها لحاظ نشود تا مشارکت افزایش پیدا کند، باید گفت نقض این ادعا در تاریخ انتخابات ما وجود دارد. نمونه آن شورای دوم است؛ شورایی که سلامتش لحاظ نشد و حداقل مشارکت را هم در طول انقلاب اسلامی در انتخابات داشت، لذا این حرف صحیح نیست و به معنی سیاست‌بازی است. زاکانی تصریح کرد: شورای نگهبان باید به وظیفه‌اش عمل کند و البته باید پاسخگو هم باشد و شفاف عمل کند و اگر کسانی هم خواستند، نتایج را به آن‌ها اعلام کند تا باعث سوءاستفاده دیگران نشود. این فعال سیاسی اصوالگرا با اشاره به اینکه رسانه، نقش مهم و فوق‌العاده با اهمیتی در حوزه آگاهی‌رسانی و روشنگری در خصوص انتخابات دارد، تصریح کرد: نقش رسانه‌ها به ویژه رسانه ملی از این جهت پررنگ است که هم در دسترس عموم بوده و هم اینکه بخشی از جامعه از این طریق ارتزاق فکری می‌کنند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار