باران چشمه: تصمیم AFC توطئه آمریکا و اسرائیل است
کد خبر: 987558
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0048uM
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۶
مسئول تربیت بدنی نیرو‌های مسلح گفت: صهیونیست‌ها تعداد قابل توجهی از کرسی‌های بین‌المللی را اشغال کرده‌اند و مطمئنا در آینده مشکلات بیشتری را برای ما به وجود می‌آورند.
سرویس ورزشی جوان آنلاین: سردار مهرعلی باران‌چشمه در خصوص تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا برای لغو میزبانی تیم‌های ایرانی در گفتگو با برنامه رادیویی، اما ورزش اظهار داشت: امروزه در عرصه‌های مختلف بحث دیپلماسی می‌تواند در پیشبرد اهداف به خصوص زمانی که مبحث به بیرون از مرز‌ها مربوط می‌شود، تاثیر گذار باشد. متاسفانه ما در چندسال گذشته عرصه ورزش کشور، دیپلماسی را جدی نگرفته‌ایم و باید انسجام و یکپارچگی بین وزارت ورزش و وزارت امور خارجه و دیگر نهاد‌های بین‌المللی خودمان داشته باشیم تا بتوانیم در عرصه‌های بین‌المللی تاثیرگذار باشیم.

باران‌چشمه ادامه داد: متاسفانه ما در چند سال گذشته نتوانسته‌ایم جای پا‌های خوبی را در فدراسیون‌ها و مجامع جهانی و بین‌المللی داشته باشیم و این مساله به ورزش ما لطمه زده است که نمونه آن شرایطی است که برای فوتبال به وجود آمده است. بدون ترید وقتی جای پایی نداشته باشیم که اثرگذار باشد، این شیطنت‌ها علیه ورزش در آینده بیشتر می‌شود. مسابقات المپیک ۲۰۲۰ توکیو را در پیش داریم و از الان می‌توان پیش‌بینی کنم که در آنجا هم دردسر‌هایی را برای ما درست کنند و وزارت ورزش باید به اهمیت دیپلماسی ورزشی توجه داشته باشد.

مشاور ورزشی ستاد کل نیرو‌های مسلح در خصوص موضع باشگاه‌های ایرانی عنوان کرد: موضعی که باشگاه‌ها، وزارت ورزش کمیته ملی المپیک گرفته‌اند، باید یکپارچه و محکم باشد چراکه مطمئنا هرگونه عقب نشینی در آینده تبعات بدتری خواهد داشت. ما باید جای پا‌های محکمی را در مجامع ورزشی بین‌المللی داشته باشیم و اگر این اتفاق نیفتد، این مسائل ادامه‌دار خواهند بود. وزارت ورزش باید دو اقدام اساسی را در پیش بگیرد، اول اینکه باید برای دستیابی به کرسی‌های مهم در در آسیا و دیگر مجامع بین‌المللی به طور محکم هدف‌گذاری کنند تا بتوانند در چنین مواقعی برای ورزش ما احقاق حق کنند.

وی ادامه داد: کشور عربستان سعودی به این قضیه دامن زد و بقیه کشور‌ها مانند کویت نیز به آن پرداختند. این یک توطئه از پیش طراحی شده بود که فوتبال و ورزش ما را به چالش بکشد. موضع گرفته شده از سوی باشگاه‌ها، فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش یک موضع واحد و سیاست کلی نظام ما است؛ بنابراین کوتاه آمدن از این قضیه تبعات منفی دیگری را در ادامه کار ما خواهد داشت.

سردار باران چشمه اضافه کرد: نکته دوم اینکه مدیران باشگاه‌ها که به مالزی می‌روند باید قبلا این کار را می‌کردند و الان وقتش نیست. در این فرصت کم بعید به نظر می‌رسد کنفدراسیون فوتبال آسیا از مواضع خودش عقب‌نشینی کند مگر اینکه ما بتوانیم ادله محکمی ارائه کنیم. بحث عدم امنیتی که آن‌ها مطرح کرده‌اند اصلاً عینیت ندارد. کشور‌های همسایه ما مانند عربستان و امارات درگیر جنگ واقعی هستند، اما در مورد این مسأله چیزی نگفتند و فقط به کشور ما پرداخته‌اند. در این قضیه باید محکم بایستیم و اشکالی ندارد که نهایتا در یک دوره حاضر نباشیم، اما اجازه ندهیم آن‌ها به روند خودشان ادامه بدهند.

مسئول تربیت بدنی نیرو‌های مسلح در مورد اینکه این تصمیم به AFC دیکته شده تا ما را محدودتر کنند، گفت: چند سال ریاست ورزش ارتش‌های آسیا را بر عهده داشتم و با ۳۴ کشور در ارتباط نزدیک بودم و همه آن‌ها را می‌شناسم. بدون تردید می‌گویم این یک توطئه از پیش طراحی شده بین آمریکا و اسرائیل است. اگر مروری بر روند و اقدامات چندسال گذشته داشته باشید می‌بینید که کاملا هدفمند جلو می‌رود.

وی افزود: فدراسیون جهانی جودو، جودوی ما را تحریم کرده و در رشته‌های دیگر هم این روند ادامه دارد. صهیونیست‌ها تعداد قابل توجهی از کرسی‌های بین‌المللی ما را اشغال کرده‌اند و آن‌قدر که آن‌ها همت کردند ما نکردیم و مطمئنا این در آینده مشکلات بیشتری را برای ما به وجود خواهد آورد.

باران چشمه ادامه داد: با این مسائلی که پیش آمده مطمئن باشید سال آینده در المپیک نیز در المپیک دردسر‌هایی را برای ما ایجاد می‌کنند. این یک برنامه از پیش تعیین شده است و متولیان ورزش ما باید به این قضیه توجه و برنامه‌ریزی کنند تا کرسی‌هایی را در مجامع بین‌المللی ورزشی بگیرند تا بتوانم حرف خودمان را بزنیم. ۴ سال مسئولیت ورزش آسیا را که داشتم اجلاس سالانه‌ای نبود که نماینده امارات یا عربستان یا کشور‌های دیگر به انحای مختلف ما را اذیت نکنند، به هرحال ما درایتی می‌کردیم که آن‌ها نتوانند حرف خودشان را به کرسی بنشانند. این یک سیاست کلی است که دنبال می‌شود و باید خیلی هشیار باشیم.

معاون آموزشی-ورزشی ستاد کل نیرو‌های مسلحف در اشاره به ورود رژیم صهیونیستی به کشتی آزاد و کشتی فرنگی گفت: الان در وزن ۸۶ کیلوگرم کشتی آزاد که حسن یزدانی حاضر است یک ورزشکار روسی‌تبار از رژیم صهونیستی سهمیه المپیک گرفته و در خیلی از رشته‌های د یگر مانند دوچرخه سواری، دوومیدانی و... سهمیه آن‌ها از ما بیشتر است. واقعا هرکجا حضور داشته باشند برای ما مشکل درست می‌کنند. مسؤولان ورزش باید از توانمندی تمام بخش‌ها و نهاد‌ها و افراد با تجربه در عرصه ورزش به ویژه وزارت امور خارجه استفاه کنند تا در آینده دچار این مشکلات نشویم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار