اروپایی‌ها در فعال‌سازی مکانیسم ماشه دچار اشتباه استراتژیک شدند
کد خبر: 987451
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0048sd
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۶
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس:
سرویس سیاسی جوان آنلاین: اروپایی‌ها با فعال‌سازی مکانیسم ماشه مسیری ماجراجویانه را در برجام و فعالیت‌های هسته‌ای ایران آغاز کرده‌اند.
سیدحسین نقوی‌حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با تسنیم با اشاره به درخواست اروپایی‌ها برای فعال کردن مکانیسم ماشه در برجام، گفت: این اقدام اروپایی‌ها با فشار امریکایی‌هاست و قطعاً موجب لطمه به حیثیت اروپایی‌ها در فضای بین‌الملل خواهد شد. وی با تأکید بر اینکه مکانیسم ماشه خیلی تأثیری در روند کاهش تعهدات هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران ندارد، اظهار داشت: پیش از اینکه اروپایی‌ها تصمیم به فعال‌سازی مکانیسم ماشه بگیرند و پس از خروج یکجانبه امریکا از برجام، عملاً این سه کشور اروپایی منفعلانه عمل کردند و به تعهدات‌شان پایبند نبودند.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: نکته حائز اهمیت این است که جمهوری اسلامی ایران در ظاهر پس از خروج امریکا از برجام توسط این رژیم تروریستی تحریم بود، اما با وجود انفعال اروپایی‌ها نیز به نوعی ما از سوی این سه کشور (انگلیس، فرانسه و آلمان) تحریم بودیم، بنابراین فعال‌سازی مکانیسم ماشه تفاوتی در اِعمال تحریم‌ها و کاهش تعهدات هسته‌ای ایران ندارد.
نقوی‌حسینی رفتار اروپایی‌ها در به‌کارگیری فعال‌سازی مکانیسم ماشه را اشتباهی استراتژیک توصیف کرد و گفت: اروپایی‌ها با اتخاذ این تصمیم مسیری ماجراجویانه را در برجام و فعالیت‌های هسته‌ای ایران آغاز کرده‌اند که در نهایت سرانجام خوشی برای خودشان نخواهد داشت. سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران، همواره به رغم فشار تحریم‌ها، مسیر خود را در راستای قوانین بین‌الملل دنبال کرده است، اما اروپایی‌ها با اقدام‌شان جهت فعال‌سازی مکانیسم ماشه، خلاف منشور سازمان ملل و قوانین بین‌المللی عمل کردند و بیش از پیش نشان دادند که تابع سیاست‌های یکجانبه‌گرایی امریکایی‌ها هستند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار