کلاهبرداری ۲۰ میلیارد تومانی از دختران پولدار
کد خبر: 987200
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0048oa
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۰۰:۵۹
مرد فریبکار که با وعده ازدواج دختران پولدار را فریب داده و خودرو و طلاهایشان را سرقت کرده‌است به همراه دو همدستش بازداشت شد.
سرویس حوادث جوان آنلاین: به گزارش جوان، این پرونده ۱۲‌آذرماه و همزمان با طرح شکایت‌های مشابه علیه مردی ۳۰‌ساله به نام سهراب در دستور کار کارآگاهان اداره‌۱۳ پلیس‌آگاهی تهران قرار گرفت. بررسی شکایت‌ها حکایت از این داشت که سهراب، دخترانی راکه در سایت‌های اینترنتی قصد فروش خانه یا خودرو‌های گرانقیمت خود را داشتند شناسایی کرده و آن‌ها را با وعده ازدواج فریب داده و از آن‌ها کلاهبرداری کرده بود.

یکی از شاکیان گفت: مدتی قبل بود که برای فروش خودروی هیوندای اسپورت‌تیج ام در یکی از سایت‌ها آگهی کردم. بعد از آن بود که مردی تماس گرفت و درباره شرایط فروش خودرو سؤال کرد که جواب او را دادم. آن مرد خودش را سهراب معرفی کرد و گفت پولدار و صاحب یک نمایشگاه بزرگ خودرو است. سهراب گفت که قصد خرید ماشینم را دارد که برای بازدید ماشین قرار ملاقات گذاشتیم. بعد از ملاقات بود که متوجه شد من ازدواج نکرده‌ام برای همین بود که پیشنهاد ازدواج داد. او گفت که به من علاقه‌مند شده و دوست دارد که با هم ازدواج کنیم. من هم به او اعتماد کردم و خودرو و اسناد آن را برای فروش به او دادم. بعد از آن بود که دیگر به تماس‌هایم جواب نداد و فهمیدم که او کلاهبردار بود.

شاکی دیگر هم گفت: برای فروش خانه‌ام در یکی از سایت‌ها آگهی دادم. بعد از آن بود که مردی تماس گرفت و گفت که قصد خرید دارد. آن مرد بعد از بازدید از خانه، خودش را سهراب معرفی کرد و به من وعده داد که می‌تواند خانه‌ام را به قیمت بالاتری از نرخ بازار به فروش برساند. او گفت که پولدار است و صاحب یک نمایشگاه بزرگ است. من فریب حرف‌هایش را خوردم و به او اعتماد کردم. بعد هم اسناد خانه‌ام را در اختیارش گذاشتم. چند روز بعد، اما با من تماس گرفت و گفت که موفق به فروش خانه نشده است. مدتی که گذشت مردی مدعی شد که خانه من متعلق به اوست. او گفت که خانه را خریده و اسناد آن را هم به من نشان داد. فهمیدم که سهراب بعد از گرفتن اسناد خانه، آن را جعل کرده و به فروش رسانده است که شکایت دارم.

کارآگاهان پلیس بعد از بررسی شکایت‌های مطرح شده موفق شدند که سهراب را شناسایی و بازداشت کنند. او بعداز مواجه شدن با شاکیان به کلاهبرداری اعتراف کرد و گفت بعد از سرقت خودرو یا اسناد ملکی دختران جوان آن را در اختیار دو همدستش پژمان و لیلا قرار می‌داد و آن‌ها اموال را فروخته و پول آن را هم صرف خوشگذرانی می‌کردند. متهم گفت که از این راه ۲۰‌میلیارد تومان به جیب زده و همه پول‌ها را هم صرف خوشگذرانی کرده‌اند.

با اطلاعاتی که سهراب در اختیار پلیس گذاشت مخفیگاه پژمان در آجودانیه شناسایی و او همراه لیلا بازداشت شد. مأموران پلیس در بازرسی از مخفیگاه متهمان یک دستگاه خودروی بی‌ام‌ودبیلو‌۵۲۸ کشف کردند.

سرهنگ کارآگاه جهانگیر تقی‌پور، معاون مبارزه با جرائم جعل و کلاهبرداری پلیس‌آگاهی پایتخت گفت: در حال حاضر ۱۵‌نفر از دختران، سهراب را شناسایی کرده‌اند. وی از کسانی که به این شیوه مورد کلاهبرداری قرار گرفته‌اند درخواست کرد برای پیگیری یا تشکیل پرونده به اداره‌۱۳ پلیس‌آگاهی پایتخت در خیابان وحدت‌اسلامی مراجعه کنند یا با شماره ۵۱۰۵۵۴۳۴ تماس بگیرند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار