حبس طویل‌المدت و جزای نقدی برای متهمان شبکه سازمان یافته ارزی
کد خبر: 986603
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0048ex
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۰۴:۴۵
رأی دادگاه متهمان پرونده قاچاق سازمان یافته و شبکه‌ای ارز در استان خراسان رضوی صادر و بر این اساس متهمان به حبس طویل المدت و پرداخت جزای نقدی محکوم شدند.
سرویس جامعه جوان آنلاین: پرونده گروه متهمان شبکه سازمان یافته ارزی از بزرگ‌ترین پرونده‌های مفاسد اقتصادی و دارای هفت متهم شامل اتباع ایرانی و بیگانه بود.

اتهام متهمان این پرونده طبق کیفرخواست صادره از سوی دادسرای عمومی و انقلاب مرکزی استان خراسان رضوی «مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور از طریق قاچاق ارز به‌صورت شبکه‌ای و سازمان‌یافته در حد کلان، پولشویی، رشوه، جعل و استفاده از سند مجعول» عنوان شده بود.

متهمان ردیف اول محمود میرشکار و ردیف دوم غلام سنچولی به‌دلیل قاچاق ارز به خارج از کشور صدور اظهارنامه‌های ارزی خلاف واقع و صوری به تحمل ۲۰سال حبس تعزیری و جزای نقدی معادل مجموع ارز قاچاق شده و تحمل ۷۴ ضربه شلاق تعزیری در انظار عمومی و انفصال ابد از خدمت دولتی و محرومیت دائم از هرگونه خدمات دولتی (استخدام در مشاغل دولتی) محکوم شدند.

دادگاه متهمان ردیف سوم حمید خالقی و ردیف چهارم امیرطلوع شیخ‌زاده یزد را هم به لحاظ قواعد تعدد معنوی جرم و اینکه تمامی تخلفات و جرائم ارتکابی را در راستای اهداف گروه جهت قاچاق ارز به خارج از کشور انجام داده‌اند، هر یک را به تحمل ۲۰ سال حبس تعزیری و جزای نقدی معادل مجموع ارز قاچاق شده و تحمل ۷۴ ضربه شلاق تعزیری در انظار عمومی محکوم کرد.

دادگاه همچنین متهمان ردیف پنجم عبدالغفور و ردیف ششم غلام حیدر ناصری و ردیف هفتم نصیب‌الله را به ترتیب به تحمل ۱۰ سال حبس تعزیری و متهم ردیف ششم را به تحمل هشت سال حبس تعزیری و متهم ردیف هفتم را به تحمل شش سال حبس تعزیری و هریک از آنان را به جزای نقدی معادل مجموع ارز قاچاق شده و تحمل ۲۰ ضربه شلاق تعزیری در انظار عمومی محکوم کرده است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار