انتقام موشکی حاصل برنامه ریزی دقیق بود
کد خبر: 986210
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0048Yc
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۳
اروپایی‌ها احساس می‌کنند موازنه قدرت در منطقه به زیان آن‌ها در حال تغییر است لذا با مواضع ما مخالفت می‌کنند که البته این مواضع آن‌ها فاقد هرگونه ارزش است.
به گزارش جوان آنلاین به نقل از خبر ۲۴ اروپایی‌ها احساس می‌کنند موازنه قدرت در منطقه به زیان آن‌ها در حال تغییر است لذا با مواضع ما مخالفت می‌کنند که البته این مواضع آن‌ها فاقد هرگونه ارزش است.
علاء الدین بروجردی نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به محاسبات اشتباه آمریکایی‌ها در ترور سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، گفت: آمریکایی‌ها و ترامپ به دلیل بهره کم هوشی، هنوزبعد از ۴۰ سال ازعمر با برکت انقلاب اسلامی، جایگاه و نقش اصلی رهبری عالیقدر، عزم و اراده ملت غیور ایران و اقتدار و عظمت نظام اسلامی را به خوبی درک نکرده و تصور می‌کنند اگر با موشک شخصیت بزرگی مثل سپهبد شهید سلیمانی را از ما بگیرند، ارزش‌ها و آرمان‌ها و مقاومت ما متوقف و خاموش می‌شود.
وی ادامه داد: آن قدر این محاسبه غلط بود که هنوزهم باور تحولات فراوان حاصل از برکات خون سرداران مقاومت و بازتاب‌های منطقه‌ای آن و تحقیرشان در جریان عملیات انتقام، برای شان سخت و غیر قابل تحمل است.

برپایی بزرگترین تشییع عصر معاصر

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تشییع پیکر مطهر سردار سرافراز سپاه اسلام را در عراق و ایران بی نظیر توصیف کرد و یادآورشد: این تشییع خصوصا در کشورمان بزرگترین تشییع تاریخ معاصر است چراکه علاوه برحماسه ماندگارحضور پرشور مردم در شهر‌های اهواز و قم و تهران و کرمان، تشییع نمادین و حضور گسترده و همه جانبه مردم شهر‌های تبریز و اصفهان و همدان و سایر شهر‌های ایران اسلامی بودیم که در اوج اتحاد و همدلی فریاد انتقام سخت را سردادند.

محاسبات دقیق سپاه در انتقام موشکی

وی با تأکید بر حسن اجرا و دقت فوق العاده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در عملیات موشکی خود، خاطرنشان کرد: همان گونه که حضرت آقا بحث انتقام سخت را مطرح فرمودند، فرزندان ملت در سپاه، با برنامه ریزی و محاسبات دقیق در اقدامی شجاعانه، متحورانه و قاطعانه پایگاه بزرگ دشمن را منهدم کرده و اقتدار جمهوری اسلامی را به رخ جهانیان کشیدند.
بروجردی با بیان این که تاکنون هیچ کشوری جرأت مقابله با آمریکا را به خود نداده است، اظهارداشت: دشمن تصور داشت ایران هم مثل بقیه جرأت حمله به او را ندارد، اما اقدام شجاعانه سپاه موجب شد ابهت پوشالی، ولی تحمیلی بر افکار عمومی دنیا و منطقه شکسته شده و این دژ دروغین فرو بریزد.
نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با هشدار به کسانی که با آمریکایی‌ها در هر اقدام احتمالی همکاری کنند، گفت: همان گونه که قبلا هم اعلام شده در صورت هرگونه اقدام احتمالی و حماقتی، کشور‌هایی که زمینه اقدام علیه ایران را برای آمریکایی‌ها فراهم می‌کنند بدون تعارف و بدون تردید و سریع و قاطع هدف قرار خواهند گرفت.
وی افزود: امروز سرمایه عظیم محور مقاومت یعنی حزب الله لبنان، حماس، جهاد اسلامی، حشدالشعبی، انصارالله، فاطمیون و همه گروه‌های مقاومت در اقصی نقاط دنیای اسلام آماده انتقام خون پاک حاج قاسم و یارانش هستند و دشمنان ما هم این نکته را می‌دانند و به همین دلیل نیز پس از اقدام سپاه جرأت عکس العمل نداشتند و سعی کردند آمریکا بیش از این در دنیا بی حیثیت نشود.

مواضع اروپایی‌ها قابل اعتنا نیست

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه گفتگوی خود با خبر ۲۴ با اشاره به وجاهت قانونی اقدام سپاه در حمله به اهداف آمریکایی، خاطرنشان کرد: این اقدام در پاسخ به حمله تروریستی آمریکایی‌ها صورت گرفته و طبق ماده ۵۱ منشور ملل متحد حق دفاع مشروع محسوب می‌شود، اما چون این حمله به مواضع آمریکایی‌ها پدیده جدیدی بعد از جنگ جهانی دوم است و ۷۰ سال است هیچ کشوری جرآت حمله به ابرقدرتی خود خوانده مثل آمریکا را از موضع اقتدارنداشته لذا اروپایی‌ها مواضعی غیر منطقی مقابل سیاست جمهوری اسلامی می‌گیرند.
وی با اشاره به نقش غیرسازنده و منفعل اروپایی‌ها در مباحث مرتبط با ایران ادامه داد: اروپایی‌ها امروز احساس می‌کنند اقدام ایران باعث تغییر موازنه قدرت به نفع جمهوری اسلامی در منطقه شده و به زیان آن‌ها تمام می‌شود بنابراین طبیعی است در یک مواضع متلاطم و غیر ثابت و توأم بر وضعیت جدید به وجود آمده، سخنانی را ابراز می‌دارند که البته فاقد هرگونه ارزش است.

نقش چند دهه‌ای حاج قاسم در ثبات منطقه

نماینده مردم بروجرد در مجلس با اشاره به خاطره‌ای اززمان تصدی اش در وزارت خارجه و همراه بودن با سردار شهید سلیمانی، اظهارداشت: زمانی که معاون وزیر امورجارخه بودم از آنجایی که روسیه یکی از طرف‌های مذاکره با ما بود، در سفری به مسکو مفتخر به همراهی با حاج قاسم شدم. درجلسه‌ای که برگزار شد معاون وزیر خارجه روسیه همراه دوژنرال چهارستاره روس بود و به من گفت این اولین بار است در کنار دو ژنرال نظامی نشسته ام؛ در پاسخ با افتخار گفتم بنده هم درکنار یکی از فرماندهان برجسته نظامی مان نشسته ام.
وی افزود: از همان زمان چند دهه است این سردار سرافراز در ایجاد ثبات و جلوگیری از پیاده سازی اهداف استکبار در منطقه نقش آفرینی سازنده داشته است. اگر این نقش سازنده نبود شاید امروز جغرافیای سیاسی منطقه به شکل دیگری ترسیم می‌شد.
بروجردی ادامه داد: ایجاد گروه تروریستی داعش توسط آمریکا و صهیونیست‌ها در راستای تغییر جغرافیای منطقه و پیاده سازی اهداف آن‌ها بود و شکست این تروریست‌های تکفیری با محوریت و فرماندهی شهید حاج قاسم سلیمانی و ارتباطات گسترده و محبوبیت و مقبولیتی که این شهید بزرگوار در کشور‌ها و ملت‌های منطقه داشت، خط بطلانی بر اهداف شوم دشمن بود که حاکی از نقش آفرینی بی بدیل ایشان در ایجاد ثبات منطقه‌ای است.

مجلس همواره حامی سپاه قدس است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درپایان با تأکید بر حمایت همه جانبه مجلس شورای اسلامی از سپاه قدس گفت: تصویب دو مصوبه مهم در پارلمان‌های ایران و عراق مبنی از اخراج آمریکایی‌ها از خاک عراق و دیگری تروریست خواندن نیرو‌های ارتش آمریکا دراقصی نقاط دنیا کاری مناسب و لازم در فراهم نمودن شرایط خروج آمریکا و کوتاه کردن شر آن‌ها از سر مردم منطقه به شمار می‌رود. همچنین بر اساس اصل مقابله به مثل و مصوبه مجلس شورای اسلامی هم هرگونه حمله سپاه به مواضع تروریست‌های آمریکایی در چهارچوب قانون صورت می‌پذیرد و هم در راستای حمایت و تقویت سپاه قدس اعتباری ۲۰۰ میلیون یورویی در اختیارسپاه قدس قرار می‌گیرد تا با جدیت اهداف ارزشمند و راه سردار سلیمانی ادامه یابد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار