بازگشت مسکن مهر با چراغ خاموش
کد خبر: 982882
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0047gw
تاریخ انتشار: ۰۱ دی ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۴

کپی‌برداری دولت از طرح‌های دولت قبل در ضمن انتقادی که همواره به آن طرح‌ها داشته، موجب انتقاد روزنامه اعتماد شد که از رسانه‌های حامی دولت به شما می‌رود. روزنامه اعتماد در گزارشی با عنوان «بازگشت مسکن مهر با چراغ خاموش» نوشته: «وزارت راه و شهرسازی دولت دوازدهم، خبر از کلید خوردن طرحی با نام طرح ملی مسکن داده است. طرحی که هر چند مقامات این وزارتخانه بار‌ها تأکید کرده‌اند که روند متفاوتی نسبت به مسکن مهر پیش خواهد گرفت، اما در عمل بسیاری از کارشناسان می‌گویند در ذات این دو طرح، تفاوت‌ها چندان گسترده نیست».


این روزنامه در ادامه آورده: «حسین مظاهریان، معاون سابق وزارت راه و شهرسازی در این باره گفته: اجرای این طرح، تکرار تجربه‌های قبلی در مسکن مهر است. همان‌گونه که معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در زمینه نظام مهندسی بار دیگر به روش‌های دولت دهم رو آورده است. دولت در حالی که هنوز نتوانسته تعهدات خود را در زمینه تکمیل مسکن مهر عملی کند، تعهد جدیدی به عنوان مسکن ملی برای خود ایجاد کرده و اگر دولت امکان ساخت مسکن را دارد خب همان واحد‌های باقی مانده مسکن مهر را تکمیل کند. با وجود تمام این ابهام‌ها وزارت راه و شهرسازی فعلاً اعلام کرده، طرح را با قاطعیت اجرا خواهد کرد و از این رو نحوه مواجهه با ابهام‌ها به آینده موکول می‌شود؛ ابهام‌هایی که اگر توضیحی برای آن‌ها ارائه نشود، نطفه طرحی را خواهند ریخت که به نوعی احیای دوباره مسکن مهر با نامی جدید است».


مسکن مهر از طرح‌های دولت قبل بود که به شدت با انتقاد دولتمردان بعدی مواجه شد. عباس آخوندی، وزیر سابق راه و مسکن و شهرسازی در دولت روحانی بار‌ها به مسکن مهر حمله کرده و حتی آن را مزخرف نامید و در روز رفتن از دولت هم گفت که از افتخاراتش آن است که یک مسکن مهر هم نساخته است. اما همان پروژه‌های به زعم او مزخرف مسکن مهر، بیش از ۲ میلیون خانوار (حدود ۹ میلیون نفر) را صاحب خانه کرد. از سوی دیگر پروژه‌های مسکن مهر بیش از ۱۶۰ شغل در حوزه ساختمان را فعال کرد و میلیون‌ها ایرانی و صد‌ها هزار کارگاه و کارخانه تمام وقت مشغول کار شدند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار