سارقان منازل ایستگاه ایست و بازرسی می‌گذاشتند!
کد خبر: 981176
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0047FQ
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۱
دو برادر که با همدستی یکی از دوستانشان در پوشش پلیس با برپایی ایستگاه ایست و بازرسی دست به سرقت‌های سریالی از منازل می‌زدند پس از فرار از تهران در اصفهان بازداشت شدند.
سرویس حوادث جوان آنلاین: به گزارش جوان، اسفند‌سال قبل بود که مردی به اداره پلیس رفت و از دستبرد سارقان ناشناسی به خانه‌اش شکایت کرد.

شاکی در توضیح ماجرا گفت: خانه‌ام در طبقه اول آپارتمان مسکونی در یکی از خیابان‌های شمال‌غربی تهران است. چند روز قبل همراه خانواده‌ام به مسافرت رفتم و وقتی امروز به خانه‌مان برگشتیم با صحنه عجیبی روبه‌رو شدیم که مشخص بود سارقانی به خانه‌مان دستبرد زده‌اند. پس از اینکه لوازم خانه را بررسی کردیم متوجه شدیم سارقان حدود ۷۵۰‌میلیون تومان طلا، سکه و دلار و لوازم گرانقیمت سبک را سرقت کرده‌اند. با طرح این شکایت پرونده به دستور قاضی میثم حسین‌پور، دادیار شعبه دوم دادسرای ویژه سرقت برای رسیدگی در اختیار تیمی از کارآگاهان پلیس‌آگاهی پایتخت قرار گرفت.

مأموران در نخستین بررسی‌ها با شکایت‌های مشابه دیگری روبه‌رو شدند که همگی حکایت از این داشت سارقان که به صورت باندی عمل می‌کنند و با شناسایی خانه‌هایی در خیابان‌های شمال غرب که مطمئن می‌شوند اعضای خانواده در مسافرت یا مهمانی هستند با تخریب قفل در خانه وارد شده و اموال قیمتی که شامل طلا، سکه و پول است، سرقت می‌کنند.

در حالی که هر روز به تعداد شاکیان افزوده می‌شد، مأموران دریافتند سارقان در نزدیکی محل‌های سرقت، ایستگاه ایست و بازرسی می‌زنند و بدین ترتیب از نزدیک شدن صاحبخانه‌ها به محل زندگی‌شان مطلع و قبل از اینکه گرفتار شوند از محل دور می‌شوند. مأموران در گام بعدی با کمک شاکیان از مأموران قلابی چهره نگاری کردند و موفق شدند دو متهم سابقه دار را به نام‌های منوچهر و اردشیر که برادر هستند، شناسایی کنند. پس از این مأموران برای شناسایی مخفیگاه سارقان دست به تحقیقات تخصصی زدند تا اینکه به آن‌ها خبر رسید دو برادر سارق در شهرستان اصفهان به جرم سرقت منزل دستگیر شده‌اند.

بنابراین دو متهم به تهران منتقل شدند و در بازجویی‌ها به سرقت‌های سریالی در تهران و اصفهان با همدستی سارق سابقه دار دیگری به نام فریبرز اعتراف کردند. مأموران به دستور قاضی حسین‌پور در تلاشند تا فریبرز را دستگیر کنند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار