بحران آوارگی و مرگ، در کمین پناهجویان
کد خبر: 981107
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0047EJ
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۳
نگاهی به وضعیت مهاجران در اروپا و آمریکا در سال ۲۰۱۹
سال ۲۰۱۹ برای مهاجرانی که به اروپا و آمریکا مهاجرت می‌کردند یا چندین سال از مهاجرت شان به این کشور‌ها گذشته بود، سالی پر از خشونت، ترس و نگرانی بود.
سرویس بین الملل جوان آنلاین: مهاجران و پناهجویان در اروپا و آمریکا در سال ۲۰۱۹ شاهد از سر گذراندن لحظات تلخ و نفس گیری بودند که در موارد متعددی سبب از دست رفتن جان خود یا نزدیکانشان شد.

سال ۲۰۱۹ برای مهاجرانی که به اروپا و آمریکا مهاجرت می‌کردند یا چندین سال از مهاجرت شان به این کشور‌ها گذشته بود، سالی پر از خشونت، ترس و نگرانی بود که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

تیراندازی به مهاجران مکزیکی در ال پاسو

در ۳ آگوست سال ۲۰۱۹ (۱۲ مرداد)، یک مرد مسلح سفیدپوست با تیراندازی به روی لاتین تبار‌های ساکن «ال پاسو» در ایالت «تگزاس»، ۲۲ نفر را کشته و شمار زیادی را زخمی کردند. وی به پلیس گفت مهاجران مکزیکی را هدف قرار داده و این اقدام پاسخی به حمله اسپانیایی‌ها به تگزاس بوده است!

این رویداد و رویداد‌های مشابه در سراسر آمریکا، نوک تیز پیکان انتقادات را متوجه «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور این کشور کرد که ضمن حمایت از ایده‌های سفیدبرتر پندارانه، در کارزار‌های انتخابات میان دوره‌ای بار‌ها اعلام کرده بود "آمریکا تحت حمله مهاجران به مرز‌ها قرار گرفته است. "

جنایت ال پاسو، سبب ترس و وحشت گسترده جامعه مهاجران شد؛ بیشتر آن‌ها از حضور در اماکن پر ازدحام و نیز مکالمه به زبان مادری اجتناب می‌ورزند.

تیراندازی به مسلمانان نیوزیلند

در ۱۵ مارس ۲۰۱۹ (۲۴ اسفند) یک مرد سفیدپوست استرالیایی ۵۱ نفر از مسلمانان مهاجر حاضر در مسجدی در «کرایست چرچ» را هدف قرار دادند. عامل این جنایت نیز مانند جنایتکار ال پاسو مانیفستی علیه مهاجران منتشر کرده بود.

مرگ در بازداشتگاه‌های مرزی یا در حین عبور از مرز

سال گذشته شمار زیادی از مهاجران جان خود را در هنگام عبور از مرز یا در بازداشتگاه‌های مرزی از دست دادند.

گزارشی در ماه ژوئن منتشر شد که نشان می‌داد دست‌کم ۲۸ مهاجر در بازداشتگاه‌های مرزی آمریکا در دوران دولت ترامپ جان خود را از دست دادند.

در سال ۲۰۱۸ دست‌کم ۶ و در سال ۲۰۱۹ دست‌کم ۱۸ مهاجر جان خود را در رودخانه منطقه «دل ریوی»، تگزاس آمریکا از دست دادند.

در رودخانه‌های مرزی در امتداد «ریو گرانده»، نیز در سال ۲۰۱۹ تقریبا ۳۵۱ نفر از آب بیرون کشیده شدند؛ این میزان در سال گذشته ۳۱ نفر بود.

شرایط ناگوار مهاجرانی که باید در مکزیک منتظر بررسی درخواست مهاجرت خود باشند. وضعیت مهاجرانی که ناچارند در بازه طولانی مدت بررسی مدارک پناهجویی خود در اردوگاه‌های واقع شده در مرز مشترک آمریکا و مکزیک منتظر بمانند، غیرانسانی و نامناسب هستند.

براساس گزارش ماه دسامبر یک گروه حقوق بشری، "دست‌کم ۶۳۶ گزارش از تجاوز، آدم ربایی، شکنجه و سایر حملات خشونت بار علیه پناهجویان و مهاجرانی که براساس پروتکل محافظت از مهاجران به مکزیک بازگردانده شدند، دریافت و ثبت شد. "

بیش از ۶۰ هزار پناهجو و مهاجر مجبور شده‎اند در مرز مشترک آمریکا و مکزیک منتظر بمانند؛ حدود ۲۱ هزار نفر نیز به دلایل غیرقانونی با محدودیت‌هایی مواجه شدند.

آزار و اذیت کودکان مهاجر

مواجهه کودکان مهاجر با نفرت ساکنان ایالت‌های مختلف آمریکا به چالشی عمده برای آنان تبدیل شده است.

سوءاستفاده از اقدامات اجرایی و نظارتی برای بی اثر کردن قوانین مهاجرتی. دولت آمریکا در سال ۲۰۱۹ اقدام به اتخاذ گام‌های اجرایی و نظارتی با هدف بی اثر کردن قوانین مهاجرت کرده است.

موارد مذکور تنها چند نمونه از جنایات و محدودیت‌هایی بوده که در سال گذشته علیه مهاجران اجرا و اعمال شده‎اند.
منبع: ميزان
برچسب ها: مهاجران ، اروپا ، امریکا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار