ارزش امنیت بالاتر از بهایی است که برای آن می‌پردازیم
کد خبر: 980881
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0047Af
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۰۱:۱۲
وزیر دفاع:
وزیر دفاع با بیان اینکه هزینه‌های نظامی ما نسبت به کشور‌های منطقه پایین‌تر است، گفت: ارزش استقرار و پایداری امنیت همه‌جانبه بسیار بالاتر از بهایی است که صرف آن می‌کنیم چرا که همه پیشرفت‌ها، دستاورد‌ها و آرامش ملت در بستر امنیت معنا پیدا می‌کند.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: به گزارش فارس، وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح در نشست تخصصی بررسی اصلاحات ساختاری بودجه سال ۱۳۹۹ کشور با قدردانی از اهتمام مجلس شورای اسلامی نسبت به موضوع «دفاع و امنیت» و حمایت از نیرو‌های مسلح، گفت: وضعیت امروز ما به لحاظ نوع تهدیدات به‌گونه‌ای است که باید تقویت بنیه دفاعی کشور استمرار و تداوم یابد. وی با بیان اینکه ما امروز درگیر جنگ و تهاجم مستقیم در ابعاد مختلف علمی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی هستیم، گفت: اگر توان دفاعی نظام اسلامی به این حد از بازدارندگی فعال و اقتدار نرسیده بود، بی تردید زمینه‌های تهدیدات نظامی به وجود می‌آمد.

امیر حاتمی افزود: نیرو‌های مسلح با اشراف کامل اطلاعاتی و عملیاتی خود کلیه تحرکات دشمنان را لحظه به لحظه رصد و کنترل می‌کنند و ضروری است متناسب با تهدیدات احتمالی، تسلیحات و تجهیزات دفاعی خود را با مدیریت بودجه و اعتبارات دفاعی در وضعیت کارآمدی قرار دهیم. وی تصریح کرد: ارزش استقرار و پایداری امنیت همه جانبه بسیار بالاتر از بهایی است که صرف آن می‌کنیم چرا که پیشرفت‌ها، دستاورد‌ها و آرامش و اطمینان خاطر یک ملت در بستر «امنیت» معنا و مفهوم می‌یابد.

وزیر دفاع با اشاره به سرمایه‌های انسانی متخصص صنعت دفاعی در تولید محصولات دفاعی، گفت: دانشمندان و نخبگان وزارت دفاع با ساخت تسلیحات متنوع نظامی و پشتیبانی همه جانبه از نیرو‌های مسلح مقتدر و پر افتخار اعم از ارتش، سپاه پاسداران و نیروی انتظامی، کشور را از وابستگی در زمینه تأمین تسلیحات دفاعی بی‌نیاز کردند و بر این اساس شایسته است وضعیت معیشت و افزایش بودجه طرح حکمت نیرو‌های مسلح به عنوان یک اولویت در دستور کار قرار گیرد و امیدواریم مجلس نیز در ادامه کار دولت به این مهم توجه ویژه داشته باشد.

وزیر دفاع با اشاره به تحریم‌های همه جانبه دشمن در طول چهار دهه عمر پر برکت نظام اسلامی، افزود: پیشرفت‌ها و دستاورد‌های حوزه دفاعی و حفظ اقتدار و بازدارندگی دفاعی در شرایطی حاصل شده است که با وجود همه محدودیت‌ها، نسبت به هزینه‌های نظامی سایر کشور‌های منطقه بسیار پایین‌تر بوده است. امیر حاتمی با بیان اینکه اقتدار امروز ایران اسلامی مرهون خون پاک شهدا و رزمندگانی است که جانانه در مقابل دشمن قسم خورده ایستادگی کردند تا ما امروز در امنیت و آسایش زندگی کنیم، گفت: رزمندگان دوران دفاع مقدس نیرو‌های مسلح عموماً بازنشسته امروز هستند و این درحالی است که این افراد حق ایثارگری خود را تا کنون دریافت نکرده‌اند و مؤکداً انتظار داریم این مهم در بودجه سال ۹۹ کشور لحاظ شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار