ساز مطرب ناکوک شد
کد خبر: 977966
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0046Pe
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰
ترکش نا آرامی‌ها بر پیکر نحیف سینما
فیلم «مطرب» با فروش بالای روزانه خود  می‌رفت تا یک رکود خوب از خود به جای بگذارد و سازندگان این اثر برآوردشان فروش بالای این فیلم بود، ولی خب در تحلیلشان پیش بینی چنین رویدادی را نکرده بودند.
وحيد مهری
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین: فروش سینما‌های کشور و بالاخص شهر تهران که بعد از چند ماهی افت با اکران چند فیلم کمدی رونق دوباره‌ای گرفته بود، متاسفانه بعد از اتفاقات و انحراف اعتراضات مردم برای مسئله بنزین با افت شدیدی مواجه شده است.

بعد از اکران موفق چند فیلم پرفروش مثل «متری شیش ونیم»، «رحمان ۱۴۰۰»، «تگزاس»، «سرخپوست» و «شبی که ماه کامل شد»، تقریبا نزدیک به ۴ ماه بود که فروش فیلم‌های سینمایی با افت شدیدی روبرو شده بودند و به اصطلاح سینمایی‌ها گیشه قفل شده بود. ولی طی دو سه هفته اخیر و با اکران چند فیلم خوش ساخت مثل «ردخون» و چند کمدی پر فروش مثل «مطرب» و «چشم و گوش بسته» رونق دوباره به گیشه‌های سینما برگشته بود و سینماگران و سینما داران از این بابت ابراز خوشحال می‌کردند و انتظار داشتند که در ادامه راه اکران ، بقیه آثار سینمایی نیز بتوانند از این موهبت فروش و استقبال دوباره مخاطبان بهره کافی و وافی را ببرند.ولی متاسفانه این خوشحالی دیری نپایید و با شروع اعتراضات مردم به افزایش قیمت بنزین و به طبع آن نارآمی‌ها و اغتشاشاتی که در تهران و سایر شهر‌های کشور شروع شد، به ناگاه فروش فیلم‌های سینمایی خیلی زود تحت تاثیر این رویداد قرار گرفت و باسینما‌ها با افت بسیار شدید فروش رو برو شدند.

بنابر اطلاعات سامانه رسمی فروش سینما‌ها (سینما تیکت) مجموع فروش فیلم‌های روی پرده در روز گذشته تنها ۱۳۵ میلیون تومان و مجموع مخاطبان سینما‌ها در سراسر کشور کمتر از ۱۲ هزار نفر ثبت شده است. در این میان فیلم سینمایی «مطرب» به‌عنوان پرفروش‌ترین فیلم در حال اکران که طی هفته گذشته حداقل مخاطب روزانه‌اش ۲۶ هزار نفر بوده و این آمار در پایان هفته به مرز ۷۸ هزار مخاطب فقط در روز جمعه رسیده بود، در روز شنبه ۱۰ هزار نفر و در روز یکشنبه تنها ۶ هزار نفر مخاطب داشته است.

این در حالی است که فیلم «مطرب» با فروش بالای روزانه خود  می‌رفت تا یک رکود خوب از خود به جای بگذارد و سازندگان این اثر برآوردشان فروش بالای این فیلم بود، ولی خب در تحلیلشان پیش بینی چنین رویدادی را نکرده بودند.

فیلم سینمایی «چشم و گوش بسته» دیگر فیلم کمدی روی پرده هم طی هفته گذشته حداقل ۶ هزار نفر را در یک روز به سینما‌ها کشانده و آمار مخاطبانش در روز پایانی هفته قبل به مرز ۱۸ هزار نفر رسیده بود، روز گذشته تنها ۳۶۰ نفر مخاطب داشته است!

اشاره به آمار فروش دو فیلم کمدی در حال اکران، نشان‌دهنده وضعیتی است که دیگر فیلم‌های روی پرده هم طبیعتاً از آن بی‌نصیب نمانده‌اند و می‌توان آن را شاهدمثالی از وضعیت حاکم بر سینما‌های کشور قلمداد کرد.

این‌ها در حالی است که اعتراضات و اغتشاشات اخیر باعث تعطیلی چند روزه چند پردیس سینمایی در چند روز گذشته نیز شده است. پردیس سینمایی کورش که در بزرگراه ستاری تهران قرار دارد، در یک اطلاعیه ناگهانی، خبر از تعطیلی سالن‌های سینمایی خود برای خبر داد.

پس از پردیس سینمایی کورش، پردیس سینمایی ملت هم اعلام کرد به‌دلیل بارندگی و ایجاد راه‌بندان، سانس‌های خود را در چند روز تعطیل می‌کند.

روابط عمومی پردیس سینمایی ملت اعلام کرد به‌دلیل ترافیک و بارش برف، از ساعت همه سانس‌های نمایش فیلم این مجتمع لغو می‌شود.

تعطیلی سینما‌ها در یک سو و در سوی دیگر فضای نا امن شهرها باعث شده که مخاطبان فعلا بی خیال سینما رفتن بشوند و منتظر بمانند تا شاید با گذشت زمان و آرام شدن این فضا دوباره به سینما‌ها برگردند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار