برخورد جدی با صنایع آلاینده در البرز
کد خبر: 977127
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0046C7
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۲
برخورد جدی با صنایع آلاینده البرز در کارگروه اضطرار و کاهش آلودگی این استان از سوی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مورد تاکید قرار گرفت.

علی درویش پور در نشست کمیته اضطرارآلودگی هوا افزود: پایداری هوا اجتناب ناپذیر است اما می توان با چاره اندیشی تمهیدات لازم را در نظر گرفت.

وی ادامه داد: اگر هر دستگاه دستور العمل مربوط به ماده سه هوای پاک را با دقت رعایت کند کوچکترین مخاطره ای بابت سلامتی مردم به وجود نخواهد آمد.

درویش پور گفت: آنچه با سلامت مردم ارتباط دارد خط قرمز ما محسوب می شود و با جدیت به آنها می پردازیم در صورت نیاز کمیته اضطرار آلودگی هوا می تواند در روز چند بار تشکیل شود تا هماهنگی لازم بابت بهبود شرایط اتخاذ شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرزبا اشاره به سنجش آلودگی هوا افزود: زیر ساخت لازم برای ایجاد پایگاه سنجش وجود دارد وبا حداقل هزینه می توان تمام ایستگاهها را با همکاری شهرداری ها فعال کرد که راه اندازی آن منجربه تصمیم گیری به موقع ودرست خواهد شد.
وی با تاکید به ارائه گزارش دقیق توسط سازمان هواشناسی اظهار داشت: در شرایط فعلی لازم است پیش بینی ها به روز در اختیارکمیته اضطرار آلوگی هوا، محیط زیست،علوم پزشکی و مدیریت بحران استان قرار گیرد تا متناسب باشرایط برنامه ریزی های لازم صورت گیرد.

درویش پور با اشاره به نقش بی بدیل اصحاب رسانه ،صداوسیما و خبرگزاری جمهوری اسلامی البرز گفت: یک ضلع عامل موفقیت استان در امر اطلاع رسانی، آگاهی بخشی به موقع اصحاب رسانه در مواقع حساس از جمله بارش های قابل توجه فروردین واردیبهشت ماه بود که منجر شد تا شهروندان از وضعیت آب وهوایی اطلاعات کافی داشته وبه درستی از سفرهای غیر ضروری اجتناب کنند.

وی بابیان اینکه شرایط اضطرار باید برای اقشار مختلف جامعه به درستی تعریف شود افزود:در قانون۳ هوای پاک به تشریح شرایط پرداخته است از جمله خود داری از سفرهای غیر ضرورری اجتناب شود، تا حد امکان از حمل نقل عمومی استفاده شود که بخش عمده ای از آلودگی هوا ناشی از خودروهای تک سرنشین می باشد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرزبا اشاره به فرهنگسازی مناسب برای استفاده از وسایل حمل ونقل عمومی بیان کرد: شهرداری ها به ویژه شهرداری کرج، فردیس ونظرآباد می توانند استفاده از حمل ونقل عمومی را دراین دو روز که استان با افزایش آلایندها وآلودگی هوا روبه رواست رایگان کرده تا شهروندان به استفاده از حمل نقل عمومی تشویق شوند.

وی با تاکید بر جلوگیری از فعالیت های که الودگی هوار را تشدید می کنند گفت: ضروری است فعالیتهایی از جمله آسفالت معابر وخیابانها، قیر گونی واحدهای ساختمانی، سوزاندن لاستیک ، فعالیت معادن وکارخانجات در در این بازده زمانی خود داری شود.

درویش پوراظهارداشت: اعمال قانون در این روزها به طور دقیق اجرا شود به خصوص با صنایع آلاینده وافرادی که خودرو آنها معاینه فنی لازم راندارند به جد بر خورد شود.

وی افزود: دستگاه های امداد رسان ایستگاههای سیاراوراژانس خود را به ویژه در فردیس،کرج ونظرآباد فعال کنند همچنین بیمارستانها، مراکز بهداشتی ودانشگاه علوم پزشکی آمادگی لازم را جهت خدمت رسانیبه شهروندان داشته باشند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز گفت: تا چهارشنبه در وضعیت پایدار به سر می بریم و با برنامه ریزی درست ودقیق که توسط دستگا های متولی انجام می شود می توان مانع بروز حادثه ومشکل شد.

درویش پور ضرورت بکار گیری حداکثر توان ناوگان حمل ونقل عمومی برای جابجایی مسافران این استان البرز را طی دو روز آینده مورد تاکید قرارداد.

همچنین اداره کل هواشناسی البرز اعلام کرد که با توجه به وارونگی هوا و افزایش غلظت آلاینده ها مردم از تردد غیر ضرور در نواحی پرجمعیت و پرترافیک استان خودداری کنند.

در اطلاعیه این اداره کل آمده به مردم البرز توصیه می شود از انجام هرگونه فعالیتی که منجر به افزایش آلودگی هوا می شود خودداری کرده و از خروج غیر ضروری از منزل و تردد بی مورد در معابر شهری بپرهیزند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار