قانونی برای شفافیت مالی کاندیدای مجلس نداریم!
کد خبر: 976652
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00464S
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۲
سرويس سياسی‌ جوان آنلاين: با شفاف شدن هزینه‌های انتخابات پاکدستی را افزایش می‌دهیم و مشخص می‌شود منابع هزینه انتخابات یک کاندیدا از کجا آمده و چطور هزینه شده است.
داود محمدی رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در گفتگو با تسنیم، با اشاره به وجود پول‌های کثیف در انتخابات، اظهار داشت: قطعاً به هر میزان هزینه کرد کاندیدا‌های انتخابات شفاف شود به همان میزان می‌توان از وقوع فساد جلوگیری کرد. وی با بیان اینکه به دلیل اهمیت موضوع شفاف شدن هزینه‌های انتخاباتی طرحی نیز نمایندگان تدوین کرده بودند، اظهار داشت: این طرح به دلیل اینکه ابعاد مختلف انتخابات را در نظر گرفته بود از سوی شورای نگهبان ایراداتی به آن وارد شد که در حال حاضر این طرح به کمیسیون شورا‌ها برای بررسی بیشتر ارجاع شده است.
نماینده قزوین در مجلس با بیان اینکه نهاد‌های نظارتی باید در آستانه انتخابات نظارت بیشتری بر عملکرد کاندیدا‌ها داشته باشند، افزود: در حال حاضر قانون متقن و دقیقی برای شفاف‌سازی هزینه‌کرد انتخاباتی کاندیدا‌ها وجود ندارد که ضرورت دارد در این راستا قوانینی را به تصویب برسانیم.
محمدی با تأکید بر اینکه برخی از افراد و گروه‌ها اشخاص مورد نظر خود را برای ورود به انتخابات شناسایی می‌کنند تا با حمایت از آن‌ها با پول‌های کثیف، این نمایندگان را وامدار خود کنند تا در زمان مناسب از آن‌ها استفاده کنند، عنوان کرد: اولاً با شفاف شدن هزینه‌های انتخابات پاکدستی را افزایش می‌دهیم و ثانیاً مشخص می‌شود منابع هزینه انتخابات یک کاندیدا از کجا آمده و چطور هزینه شده است.
رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس درباره اینکه تاکنون گزارشی از وجود پول‌های کثیف در انتخابات به این کمیسیون واصل شده است یا خیر؟ گفت: تاکنون در این زمینه گزارشی به کمیسیون واصل نشده است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار