معرفی برنامه‌های پاییزیی معارف و قرآن در رادیو
کد خبر: 971726
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044n0
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۲
برنامه‌های منتخب حوزه معارف و قرآنی فصل پاییز معاونت صدا در رادیو اعلام شد.
سرويس فرهنگ و هنر جوان آنلاين: برنامه‌های «تسنیم»، «والعصر»، «قرآن و زندگی»، «اکسیر» و «محله تلاوت» از شبکه رادیویی قرآن و «تا جمعه ظهور» و «به رنگ خدا» از شبکه رادیویی معارف به عنوان برنامه‌های منتخب معاونت صدا در پاییز سالجاری معرفی شده‌اند.
به گزارش روابط عمومی معاونت صدا مجله صبحگاهی «تسنیم» در صبحگاهان رادیو قرآن تلاش می‌کند با پخش آیتم‌های جذاب و شنیدی تولیدی و زنده صبحی همراه با نشاط معنوی برای شنوندگان رقم بزند. همینطور تلاش می‌شود ضمن انطباق موضوعات روز و مورد ابتلا مخاطبان با آموزه‌های قرآن کریم به معرفت افزایی با رویکرد اطلاع رسانی بپردازد.
این برنامه زنده که در ساختار «کلامی- پیامی- آوایی» و با موضوع «اطلاع رسانی» قرار گرفته از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۶:۴۰ صبح به تهیه کنندگی مسعودرضا خالقی و گویندگی محمدهادی صلح جو و هادی ربیعی پخش می‌شود.
مجله عصرگاهی «والعصر» با رویکرد اطلاع رسانی ضمن برگزاری مسابقات رادیویی برای شنوندگان تلاش می‌کند اخبار رویداد‌های قرآنی کشور را به اطلاع شنوندگان برساند. گفتگو با کارشناسان، گزارش خبرنگاران افتخاری، گزارش از محافل انس با قرآن و ... از جمله بخش‌های این برنامه می‌باشد.
این برنامه زنده که در ساختار «کلامی- پیامی- آوایی» و با موضوع «اطلاع رسانی» قرار گرفته از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۷ به تهیه کنندگی محبوبه کلانتر و گویندگی حمید مجیدی مهر و مهدی صفری شنیده می‌شود.
بررسی موضوعات کاربردی و اجتماعی (که در برخی موارد از روزنامه‌ها و مسائل روز اقتباس می‌شود) و ارائه راهکار‌های مستند به آیات قرآنی در قالب گفتگو با کارشناسی قرآنی و همینطور تماس‌های مخاطبان و گزارش از بخش‌های برنامه «قرآن و زندگی» است که در قالب ساختار «کلامی- پیامی- آوایی» و با موضوع اجتماعی شنبه تا دوشنبه به صورت زنده به تهیه کنندگی سمیه خراج و گویندگی حمید عبیری و آدینه الهیاری پخش می‌شود.
برنامه زنده «اکسیر» در ساختار «کلامی- پیامی- آوایی» و با موضوع قرآنی (آموزشی) پنج شنبه‌ها ساعت ۱۹ به تهیه کنندگی محمد حسن رحمانی وکارشناس مجری احمد فراهانی پخش می‌شود. در این برنامه تحلیل، بررسی و بیان نکات آموزشی تلاوت‌های شاخص برتر جهان اسلام و بیان شگرد‌ها و نکات آموزشی تلاوت توسط حاذق‌ترین کارشناسان قرآنی که قبل از پخش تلاوت، زندگینامه و ویژگی‌های آموزشی قاری توسط کارشناس- مجری برنامه بیان می‌شود.
«محله تلاوت»، مجله شنیداری و البته تعاملی تلاوت محور است که طی آن علاوه بر اجابت درخواست‌های تلاوت از سوی شنوندگان به پخش آیتم‌های متنوع نظیر زندگینامه قاریان مصری و ایرانی و نیر محافل مشترک، یادمان، شاهد عینی، و مقاطع تقلیدی خوانی می‌پردازد. دربخش‌های زیادی از این آیتم‌ها شاهد ابداع و خلاقیت هستیم. یکی از آن‌ها زندگینامه قاریان ایرانی همراه با صدای خود ایشان است.
این برنامه در ساختار کلامی- پیامی- آوایی و با موضوع مجله‌ای شنیداری شنبه تا چهارشنبه به طور زنده به تهیه کنندگی سیدنورالدین سجادی و گویندگی علی جباری شنیده می‌شود.
ساخت برنامه «تا جمعه ظهور» در حوزه مهدویت است که به بیان شاخص‌ها مولفه ها‌ی دولت ساز در جامعه تمدن ساز مهدوی و با توجه به بیانیه گام دوم انقلاب محور اصلی برنامه در فصل جدید است اخبار مهدوی، نمایشی، پخش آیات مهدوی گزارش از هنرمندان فعال در زمینه مهدویت از آیتم‌های این برنامه است که در ساختار «کلامی، پیامی، روایی» و با موضوع معارفی جمعه‌ها ساعت ۹:۳۰ به تهیه کنندگی سیدروح الله شجاعی و گویندگی حمید سوری و کارشناسی حجت الاسلام والمسلمین کاوند پخش می‌شود.
جنگ عصرگاهی، اذان گاهی «به رنگ خدا» در ترویج سبک زندگی مومنان با محوریت آیات و روایات با توجه به نیاز‌های اجتماعی مخاطبان، چگونه به ابعاد مختلف زنگی خود با تمسک به آیات و روایات رنگ خدایی بزنیم، می‌کوشد. نگاه نو به موضو عات معارفی، تعاملی بودن برنامه با مخاطبان و حضورفعال در فضای مجازی استفاده از کارشناسان به روز آگاهی به مسائل اجتماعی از مشخصات و بخش‌های فصل جدید این برنامه است که در ساختار «ترکیبی-نمایشی» از شنبه تا پنج‌شنبه ساعت ۱۷:۳۰ به طور زنده به تهیه کنندگی محمد حسین پورو سید محمد علی حسینیان و گویندگی رضا حبیبی و حمید سوری از آنتن فضیلت و معارف پخش می‌شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار