بازداشت دزد فریبکار برای دهمین بار
کد خبر: 970284
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044Pk
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۳
مجرم سابقه‌دار که سال‌هاست با آبمیوه مسموم مردم را بیهوش و اموالشان را سرقت می‌کند، برای دهمین بار بازداشت شد.
سرویس حوادث جوان آنلاین: به گزارش جوان، ساعت‌۱۱ صبح روز ۳۱‌اردیبهشت‌ماه کارکنان بیمارستان امام حسین (ع) به مأموران کلانتری‌۱۰۶ نامجو خبر دادند که مردی ناشناس در حالت بیهوشی به بیمارستان منتقل شده‌است. بعد از آن بود که مأموران پلیس در محل حاضر شدند. یکی از شاهدان گفت: در حال عبور از میدان امام حسین بودم که دیدم مردی جوان در حالی که بیهوش شده کنار خیابان افتاده است. من هم با اورژانس تماس گرفتم و امدادگران او را به بیمارستان منتقل کردند. بررسی‌های پلیس نشان داد که مرد حدوداً ۳۵‌ساله هیچ اوراق هویتی به همراه ندارد و احتمالاً به علت مصرف غذای مسموم بیهوش شده است. پس از آن بود که مرد جوان به بیمارستان لقمان منتقل شد و با تلاش پزشکان از مرگ نجات پیدا کرد. او بعد از بهبودی در شرح ماجرا گفت که مردی فریبکار او را با آبمیوه مسموم بیهوش و اموالش را سرقت کرده است. با طرح شکایت پرونده به دستور بازپرس شعبه پنجم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران در اختیار کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی قرار گرفت. شاکی در توضیح بیشتر ماجرا گفت: ساعت‌۹ صبح روز حادثه در میدان امام حسین روی یکی از نیمکت‌ها نشسته بودم که مردی حدوداً ۴۵‌ساله کنارم نشست و شروع به حرف زدن کردیم. وقتی به او گفتم بیکار هستم و دنبال شغلی مناسب می‌گردم، مدعی شد صاحب یک کارگاه تولیدی است و به من پیشنهاد کار داد. او خودش را امیر معرفی کرد و بعد از شرح وظایفم در کارگاهش دو آبمیوه خرید که با هم خوردیم. ۱۰ دقیقه بعد، اما سرم گیج رفت و چیزی نفهمیدم تا اینکه در بیمارستان چشم باز کردم. آن جا بود که فهمیدم آن مرد من را بیهوش کرده و ۵‌میلیون تومان پولی که داشتم، گوشی تلفن همراه و لوازم دیگرم را سرقت کرده است. در شاخه دیگری از تحقیقات کارآگاهان متوجه شدند شکایت‌های مشابهی به پلیس گزارش شده است. آن‌ها با بررسی دوربین‌های مداربسته تصویر متهم را به دست آوردند. بررسی‌های بعدی نشان داد که امیر. ع ۴۵‌ساله از مجرمان سابقه‌دار است که قبلاً ۹‌بار به همین شیوه بازداشت شده و به زندان افتاده بود. پس از به دست آمدن این اطلاعات مخفیگاه امیر در میدان راه‌آهن شناسایی و ششم شهریور بازداشت شد. مأموران پلیس در بازرسی از مخفیگاه متهم ۱۰‌میلیون تومان پول نقد و مقداری داروی بیهوشی کشف کردند. متهم در بازجویی‌های اولیه به ۱۰ فقره سرقت به روش بیهوشی اعتراف کرد و بیش از ۱۰ شاکی هم او را شناسایی کردند.

متهم گفت: من سال‌های زیادی است که به همین شیوه از مردم سرقت می‌کنم. آخرین بار هم اسفندماه سال قبل از زندان آزاد شدم و بلافاصله شروع به سرقت به همین شیوه کردم. سوژه‌هایم را از میان جوانان جویای کار انتخاب می‌کردم و بعد از بیهوش کردن آن‌ها اموالشان را سرقت می‌کردم. اموال سرقتی را هم در میدان شوش به قیمت ناچیزی می‌فروختم و پولش را صرف مواد مخدر و خوشگذرانی می‌کردم. بعد از اعتراف متهم بود که مالخر هم بازداشت شد.

سردار علیرضا لطفی، رئیس پلیس‌آگاهی تهران بزرگ گفت: ارزش ریالی پرونده تاکنون ۵۰ میلیون تومان است و تحقیقات بیشتر از متهم در پایگاه سوم پلیس‌آگاهی تهران بزرگ جریان دارد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار