مانور سطح A شرکت گاز استان البرز برگزار شد
کد خبر: 970167
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044Nr
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۸
با حضور مدیرعامل شرکت گاز استان البرز و مسئولین استانی
مانور سطح A شرکت گاز استان البرز با حضور مدیرعامل شرکت گاز استان البرز، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز و مسئولین استانی باهدف آماده‌سازی هر چه بیشتر سازمان‌های مرتبط با بحران و پدافند غیرعامل، برای مقابله با شرایط بحران احتمالی و قطعی وافت فشار گاز و همچنین ارزیابی میزان آمادگی نیروهای عملیاتی و امدادی ، در ایستگاه CGS شماره یک شرکت گاز استان البرز برگزار شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان البرز پس از برگزاری مانور در جمع مسئولین استانی اظهار داشت: سرمایه‌های انسانی ارزشمندی در شرکت گاز استان البرز برای ارائه خدمت در اختیارداریم که به آن‌ها افتخار می‌کنیم.

حسین تقی نژاد بابیان اینکه، سه اصل، آمادگی‌های قبل از بحران، حین بحران و پس از بحران در شرایط اضطراری مهم هستند گفت: زمانی می‌توانید ادعا کنید که سیستم مدیریت شرایط اضطراری را دارید که همه افراد سازمان بتواند در شرایط پیش، حین و پس از بحران بدانند که چه‌کاری باید انجام دهند و این امر محقق نخواهد شد مگر در سایه تمرین و استفاده از سرمایه اجتماعی تا بتوانیم به بهره‌وری عینیت ببخشیم.

مدیرعامل شرکت گاز استان البرز با اشاره به اقدامات انجام‌شده در شرکت گاز استان البرز اظهار داشت: نظام‌نامه مدیریت بحران جز اولین کارهایی بود که بعد از تشکیل شرکت در دستور کار قرار گرفت که در آن آنچه باید قبل، حین و بعد از بحران انجام شود، مستند شده است که حاصل آن نظام‌نامه، مانور امروز بود که به‌خوبی اجرا شد.

تقی نژاد تصریح کرد: این مانور تلفیقی از دو بحث زلزله و سرقت با حضور افراد خرابکار بود که ما  را در شرایط آمادگی لازم برای مقابله با بحران قرارداد.

این مقام مسئول مدیریت بحران را مدیریت مقابله با تبعات اجتماعی به بار آمده در زمان بحران دانست و گفت: اگر در زمان بحران و ایجاد تبعات اجتماعی، از بروز این تبعات جلوگیری کنیم، مدیریت بحران کرده‌ایم.

مدیرعامل شرکت گاز استان البرز، آمادگی در برابر وضعیت‌های اضطراری بحران را از عوامل کلیدی و مهم در برابر بحران دانست و خاطرنشان کرد: باید دستورالعمل‌هایی در این خصوص اجرایی شود تا در شرایط بحرانی بتوان به نحوه احسنت شرایط را مدیریت کرد.

وی تاکیدکرد: در بحران مثل تصمیم گیری در شرایط عادی نیست که از بین چند گزینه یکی را انتخاب کرد. باید در کوتاهترین زمان بهترین تصمیم را گرفت.

تقی نژاد خاطر نشان کرد: اولین گزینه که در مدیریت بحران به ذهن شما می آید می شود تصمیم نهایی و اولین نفری که وارد صحنه می شود و هر کاری که می کند، آن شخص است که سرنوشت بحران را تعیین می کند.

این مقام مسئول با مثالی از کشور ژاپن گفت: ژاپنی ها می گویند در بزرگترین حوادث اگر یک نفر بود که انگشت خود را روی شعله آتش می گذاشت، آتش خاموش می شد و آن فاجعه رخ نمی داد. پس اولین افراد و تصمیم ها سرنوشت بحران را مشخص می کند. در نتیجه همین تمرین ها است که در زمان بحران موجب می شود بهترین تصمیم گرفته شود.

مدیرعامل شرکت گاز استان البرز از همه همکاران در شرکت گاز استان البرز تشکر کرد و گفت: به وجود همکارانی  با داشتن فرهنگ‌سازمانی خوب افتخار می‌کنم که با چه تعلق‌خاطر بالایی نقش‌آفرینی کردند.

علی درویش پور معاون عمرانی استاندار البرز  نیز در ادامه گفت: بررسی نیازها و امکان سنجی نباید به  زمان وقوع حوادث موکول کرد که درآن صورت مشکلات مضاعف خواهد شد.

وی اضافه کرد: تکرار حوادث و بلایای طبیعی در دنیا اجتناب ناپذیر است و کسی نمی تواند از برخی از این حوادث مانند زلزله جلوگیری کند اما می توان میزان خسارت را کاهش داد.

درویش پور با اشاره به اینکه سال گذشته در استان البرز حدود ۱۰۰ مانور مقابله با حوادث برگزار شد، گفت: امسال هم بیش از  ۳۳ مانور در اداره کل شورای هماهنگی مدیریت بحران به تایید رسیده که از این رقم ۶ مانور اجرا شده است.

معاون عمرانی استاندار البرز گفت:  بررسی ضعف ها  و نقاط قوت از مهمترین اهداف  برگزاری مانورهای مقابله با حوادث است .

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار