خشکیدن درخت علم با رواج روش‌های تست‌زنی!
کد خبر: 970097
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044Mj
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۱
در این رقابت از پیش معلوم است، دانشگاه‌های خوب و رتبه‌های برتر سهم شمال شهر نشینانی است که بیشتر خرج می‌کنند تا بیشتر در این کلاس و آن کلاس، تست‌زنی بیاموزند.
محمد صادق عبداللهی
سرویس جامعه جوان آنلاین: اخیراً در شبکه‌های اجتماعی کلیپ‌های بسیاری از آموزش شیوه‌های تست‌زنی که در سی‌دی‌ها و کلاس‌های موسسات کنکوری تدریس می‌‎شود، به چشم می‌خورد. کتاب‌ها و نوشته‌های مختلفی هم در اینترنت این روش‌ها را ترویج می‌کنند. در حالی که این شیوه‌ها عموماً هیچ توجهی به محتوای درس‌ها و سؤالات ندارند و تنها با استفاده از مهارت‌های مختلف تست‌زنی دانش‌‎آموز را به جواب می‌رسانند.
 
تعداد بازدید : 17
نمونه‌ای از آموزش روش‌های تست‌زنی
 
دیدن این کلیپ‌ها و روش‌ها آنچنان هر انسان علم دوستی را متأثر می‌کند که اگر از غصه دق کند رواست! چطور رقابتی با این کیفیت می‌تواند معیار سنجش سواد دانش‌آموزان و تشخیص سهمیه دانشگاه‌ها قرار گیرد؟ با این منطق دیگر چه نیازی به درس خواندن، خوب یاد گرفتن، تلاش و شب‌بیداری خواهد بود؟

#کنکور دارد ریشه علم را در این کشور از جا در می‌آورد و ما خیلی آسوده در برابر لابی‌های قدرت دست بسته‌ایم و راهی نمی‌بینیم جز آنکه برای جانماندن از رقابت به جیبشان پول بریزیم؛ وزیر و وکیل و نماینده هم فقط کارشان شده است سخنرانی در نقد کنکور و سر دادن شعار‌های بندخورده‌ی بوی نا گرفته.

در این رقابت از پیش معلوم است، دانشگاه‌های خوب و رتبه‌های برتر سهم شمال شهر نشینانی است که بیشتر خرج می‌کنند تا بیشتر در این کلاس و آن کلاس، تست‌زنی بیاموزند. هر چند به لطف سرمایه پدر چندان نیازی هم به تحصیل ندارند و اگر دانشگاه هم نروند باز دکترند و مهندس!

باشد قبول؛ کنکور را نمی‌توان حذف کرد، سؤالات را که می‌توانید به گونه‌ای طراحی کنید که دست‌مایه بازی‌های سرمایه‌داری نشود. نکند اینجا هم با لابی‌های طراح سؤال مواجهیم؟
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار