پاسخ ما به توطئه امریکا از مدیترانه تا اقیانوس هند خواهد بود
کد خبر: 969971
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044Kh
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۳
دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران گفت: انقلاب اسلامی به قدرت منطقه‌ای غرب آسیا تبدیل شده و شکست‌ناپذیر است و اگر امریکایی‌ها به فکر توطئه باشند ملت ایران از دریای مدیترانه، دریای سرخ و اقیانوس هند به آن‌ها پاسخ خواهد داد.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: سردار سرلشکر پاسدار سید یحیی رحیم صفوی به مناسبت «هفته دفاع مقدس» پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران گفت: امریکایی‌ها خوب می‌دانند که ما از یک رهبر خردمند و شجاع برخوردار هستیم و سیاست ایران سیاست ایجاد صلح و امنیت پایدار است و ما امیدواریم دشمنان منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای بدانند که ایران به دنبال تهاجم و کشورگشایی نیست بلکه به دنبال آرامش و دفاع از حق ملت‌های اسلامی است.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا اظهار کرد: مردم ایران با مجاهدت‌های فراموش نشدنی همچون ۲۰۰ هزار شهید، ۳۰۰ هزار جانباز و ۴۰ هزار آزاده پس از گذشت ۳۰ سال از دفاع مقدس ایران و انقلاب اسلامی به یک قدرت شکست ناپذیرتبدیل شده است که هر توطئه دشمن را پاسخ خواهد داد.

صفوی با اشاره به اقتدار تکاملی انقلاب اسلامی و افول قدرت و ذلت دشمنان اسلام اظهار کرد: ما به دنبال صلح جهانی هستیم و البته نه آن صلح که «مایک پمپئو» وزیر امورخارجه امریکا به دنبال فریب دیگران است. وی اداره‌کننده سازمان اطلاعات امریکا (سیا) بوده و کار آن‌ها دروغ گفتن است. امریکایی‌ها می‌دانند قدرت نوظهور انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت در حال اوج‌گیری است و قدرت امریکا و طرفدارانش در حال نزول است و سیاست‌های آن‌ها در مقابل ایران با شکست مواجه شده است.

مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به شکست سیاست‌های ترامپ در مقابل ملت ایران افزود: این رئیس جمهور امریکا به سرنوشت شش رئیس جمهوری قبل از خودش گرفتار خواهد شد که هیچ‌کدام نتوانستند اراده سیاسی خود را به ملت ایران تحمیل کنند و ترامپ نیز در حسرت تسلیم کردن مردم ایران به تاریخ خواهد پیوست و با رهبری قدرتمند مقام معظم رهبری سد تحریم‌های ظالمانه خواهد شکست و توهم‌های آن‌ها لگدمال خواهد شد. مشاور عالی فرمانده کل قوا با تأکید بر اینکه هم طرح خاورمیانه بزرگ و هم طرح معامله قرن امریکا با شکست مواجه شده است، گفت: امریکا و متحدانش از نظر اقتصادی و نظامی فرسوده شده‌اند. دولت مقتدر ایران درس اقتدار به مردم جهان آموخت آن‌ها ملت ایران را ستایش می‌کنند، چون هیچ دولت و ملتی در یک قرن گذشته نتوانسته است این حجم از بحران‌های داخلی و خارجی همچون ترور‌ها و فتنه‌ها را با پیروزی پشت سربگذارد واین ترور اقتصادی علیه مردم ایران نیز درهم شکسته خواهد شد. ایران از این تنگه عبور خواهد کرد و میراث رئیس جمهور امریکا جز شکست، انزوا و اختلاف با متحدان تاریخی خود همچون اروپا چیز دیگری نخواهد بود.

امریکا و عربستان با دم شیر بازی نکنند
سردار حسین دهقان، مشاور فرمانده کل قوا در حوزه صنایع دفاعی و پشتیبانی از نیرو‌های مسلح نیز روز گذشته در پانزدهمین یادواره ١١۴تن از شهدای بخش مرکزی حوزه مقاومت بسیج ثارالله (ع) ساری در روستای زرین‌آباد، به حمله اخیر گروه انصارالله یمن به پالایشگاه نفت آرامکو عربستان و جوسازی‌های امریکا اشاره کرد و گفت: مجموعه آرامکو از سوی مجاهدین یمنی مورد حمله قرار گرفته که بخش عظیمی از توانمندی سعودی‌ها برای صادرات نفت از بین رفته است و آن‌ها تلاش می‌کنند بگویند این حمله از سوی یمنی‌ها نبوده است؛ می‌خواهند بگویند این حمله از سوی ایران بوده، بعد می‌گویند این از عراق شلیک شده، بعد می‌گویند این موشک و یا پهپاد بوده است!

مشاور فرمانده کل قوا در حوزه صنایع دفاعی و پشتیبانی از نیرو‌های مسلح اظهار کرد: امریکا در چند سال اخیر سلاح و سیستم‌های پدافندی، راداری، شنود و دستگاه عظیم جاسوسی در عربستان فعال کرد که در منطقه اشراف اطلاعاتی داشته باشد، اما آن‌ها نتوانستند موشک‌های یمنی را شناسایی کنند.

دهقان تصریح کرد: عربستان و امریکا نمی‌خواهد القا کنند که یک ملت ضعیف و پابرهنه مانند یمن و انصارالله به آن‌ها چنین صدمه‌ای زده است و این مسئله را می‌خواهند بیندازند گردن یک قدرت منطقه‌ای مانند ایران اسلامی تا برای آن‌ها توجیه داشته باشد و آبروی آن‌ها نرود. وی با بیان اینکه امریکا و عربستان در حمله موشکی انصارالله به آرامکو دچار سرگشتگی و سردرگمی شده‌اند، عنوان کرد: در قضیه حمله به آرامکو آن‌ها متوجه شدند که بازی کردن با دم شیر خطر جدی دارد و اگر زمانی بر علیه ایران اسلامی اقدامی کنند، می‌دانند که فردایی برای آن‌ها در منطقه نخواهد بود.

مشاور فرمانده کل قوا در حوزه صنایع دفاعی و پشتیبانی از نیرو‌های مسلح با بیان اینکه ما از گذشته با صراحت اعلام کردیم از یمنی‌ها حمایت می‌کنیم و این مسئله را پوشیده نگه نداشتیم، خاطرنشان کرد: رهبری با قدرت اعلام کردند که از مردم مظلوم یمن حمایت می‌کنیم، مذاکره هم نخواهیم کرد و از جنگ استقبال نمی‌کنیم، اما اگر علیه ما جنگی صورت گیرد آن وقت دامنه حملات گسترده و غیرقابل پیش‌بینی خواهد بود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار