قامت رشید مقاومت و بازدارندگی فراملی
کد خبر: 969969
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044Kf
تعداد نظرات: ۹ نظر
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۴
سرمقاله مدیرمسئول
دکتر عبدالله گنجی
یکم: وقتی امریکا از برجام خارج شد علت آن را ارسال پول به ایران از سوی دولت قبلی امریکا برای تقویت تروریسم! (مقاومت) در منطقه اعلام کرد و هدف بازگشت تحریم‌ها را قطع منابع مقاومت دانست و بار‌ها نیز اعلام کردند این امر محقق شده است. اما هدف دومی نیز داشتند که تقابل مردم و حاکمیت در ایران بود که با فشار روانی- اقتصادی بتوانند آرزو‌های به گور رفته بولتون همچون تابستان داغ و جشن با منافقین قبل از ۲۰۱۹ در تهران را برآورده سازند.

دوم: برخی از روشنفکران همچون زیباکلام حضور ایران در منطقه را بی‌ربط با منافع ملی می‌دانند و برخی عوام نیز فکر می‌کنند اگر ایران در منطقه نباشد زندگی آنان رنگین می‌شود و سؤال می‌کنند ما در سوریه، لبنان و عراق چه می‌کنیم؟ با این دو مقدمه الان می‌توانیم وضعیت امریکا در هدفگذاری و رسیدن به اهداف و آورده‌های منطقه‌ای ایران را بررسی نماییم. به صورت طبیعی شاخص اصلی برای فهم رسیدن امریکا به اهداف خود، ایستادن یا نایستادن ملت ایران در مقابل ظلم و فشار از یک سو و وضعیت حال جبهه مقاومت از سوی دیگر است. ایستادن ملت ایران در مقابل ظلم و فشار را وامی‌گذاریم و توصیف آن را برای آنان که خود ایستاده‌اند زیره به کرمان بردن می‌دانیم، اما وضعیت مقاومت قبل و بعد از خروج امریکا از برجام قابل بررسی است.

۱- در دوران بعد از خروج امریکا از برجام حزب‌الله لبنان سریعاً به شهادت دو تن از نیروهایش در سوریه توسط صهیونیست‌ها واکنش نشان داد. وعده انتقام داد و این کار را در روز روشن در درون سرزمین‌های اشغالی انجام داد و تهدید کرد هرگونه واکنش دوباره بی‌پاسخ نخواهد ماند و اولین‌بار در طول حیات خود جنگ را به درون سرزمین‌های اشغالی برد و سیدحسن نصر‌الله علناً رهبر انقلاب اسلامی را حسین زمان خواند که حاضرند به فرمان او فدا شوند و یکی بودن مطلق حزب‌الله و ایران را فریاد زد.

۲- رهبران حماس پس از چند سال دوباره و پس از شلیک ۶۰۰ موشک به سرزمین‌های اشغالی و نابودی ۳۵۰ ساختمان صهیونیست‌ها، رسماً و علناً به تهران آمدند و با رهبر انقلاب دیدار علنی برگزار کردند و قول پشتیبانی رهبری را همه شنیدند.

۳- انصارالله یمن از اول اردیبهشت که امریکا مدعی صفر کردن صادرات نفت ایران شد، مدیریت قیمت نفت را از اوپک و کارتل‌های جهانی گرفت. اوست که با هر عملیات خود بازار نفت را بالا و پایین می‌کند و خواب سعودی‌ها مبنی بر فروپاشی ایران در غیاب فروش نفت را آشفته و به کابوس وارونه‌ای تبدیل کرده است که فقط در یک عملیات غافلگیرانه ۷/ ۵ میلیون بشکه نفت سعودی‌ها را از بازار حذف می‌کند و روز به روز قدرت و تکنولوژی نظامی برتر خود را به رخ می‌کشد.

۴- رهبران انصارالله در چنین فضایی به تهران می‌آیند و با خنجر نمادین خود با رهبری ملاقات می‌کنند و آمادگی خود برای ادامه مسیر مقاومت را با مثال‌آوری علوی‌گونه از رهبر انقلاب اسلامی اعلام می‌دارند.

۵- طالبان پس از ۹ دور مذاکره با امریکا که منجر به شکست شد راه چاره را آمدن به تهران می‌دانند و کلید حل مشکل را اینجا جست وجو می‌کنند و از گذشته ناملایم خود علیه ایران عملاً فاصله می‌گیرند و این کار در مقابل چشمان امریکا به صورت علنی انجام می‌شود.

۶- مقتدی صدر که تصویری ضدایرانی از او به دنیا مخابره می‌کنند، ناگهان در کنار رهبری دیده می‌شود و پیام انسجام حداکثری جریان مردمی - اسلامی عراق را منتقل می‌کند.

در این میان یخ اماراتی‌ها باز می‌شود که نمی‌توانند به امریکایی تکیه کنند که در مقابل سرنگونی پهپاد خویش نیز واکنشی ندارد و اروپایی‌ها به میدان می‌آیند که پول می‌دهیم، اما در برجام بمانید.

از سوی دیگر کشاندن جنگ از سوی صهیونیست‌ها به عراق، جریان ضدصهیونیستی و ضد‌امریکایی را در عراق شعله‌ورتر می‌نماید و دولت عراق نیز مجبور است به‌رغم میل امریکا برای مقابله با شرارت‌های صهیونیست‌ها چاره‌اندیشی کند و شاید بعید نباشد که عراق نیز درصدد حمله به صهیونیست‌ها از مرز‌های سوریه برآید که باید منتظر آن روز بود. در سوریه اضمحلال تروریسم در مقابل چشم جهانیان نمایان است و ادلب به عنوان آخرین سنگر در حال سقوط است.

در این میان ترامپ به مردم امریکا قول داده است که پول مالیات آنان را صرف جنگ نکند و در آستانه انتخابات امریکا عمل به این شعار برایش حیاتی است؛ بنابراین امریکا پس از خروج از برجام مقاومت را منسجم‌تر و ارزش کانونی نظام جمهوری اسلامی ایران برای آزادگان و مسلمانان جهان را دو‌چندان کرد و شدت تحریم‌ها باعث نشد ملت ایران ذره‌ای سر خم کنند. تلخی خفت و خواری انگلیس در ماجرای ربودن کشتی نفتکش ایران و سرنوشت آن همچنان در ذائقه آنان باقی است و اینچنین جهان به تحسین «جمهوری مؤمنان» و «وارثان عاشورا» مشغول است که در محاصره هم دشمن را به اضمحلال و ناامیدی کشانده است و ذره‌ای از سیاست تنبیه قدرت اول اقتصادی و نظامی جهان عدول نکرده است که باید توبه کند و به برجام برگردد. الان مقاومت در سراسر منطقه آماده است به عنوان خط مقدم پاسخ به جنگ احتمالی علیه ایران عمل کند و در عراق، لبنان، سوریه و. امریکا را ذلیل نماید. ایران امروز خط دوم جبهه است نه خط اول آن؛ بنابراین امروز می‌توان فهمید منافع ملی ما از طریق حضور در منطقه چطور تأمین شده و بازدارندگی فراملی چگونه شکل گرفته است؛ اگر گوش شنوا و روح آزاده‌ای وجود داشته باشد منتقدان نیز زبان به تحسین خواهند گشود.
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۹
قاسم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۰
1
0
احسنت به جناب گنجی . تحلیل به جا و بر محتوایی بود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۰
1
0
"بنابراین امروز می‌توان فهمید منافع ملی ما از طریق حضور در منطقه چطور تأمین شده " مواردي كه ذكر شده است تمامأ درست و منطبق با واقعيت .چه منافع اي براي ملت و مردم داشته و يا خواهد داشت ؟ زمان حاكمان صدر اسلام تمام اين مناطق فتح شد ،نهايتأ چه حاصلي براي اسلام و امت اسلام در حال حاضر داشته است ؟ ميزان قدرتنمايي مهم نيست ،كيفيت آن مهم است .عدالت بين هزار نفر مهمتر است از حكومت بر هزار ميليون نفر ،مگه نه ؟؟
مسعود
|
United Arab Emirates
|
۰۷:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۱
0
1
با سلام.ساده لوحی در آقای زیبا کلام عادی است ولی او خود را استاد میداند ... چطور استاد دانشگاه شده است مخلص کلام با بودن چنین آدمهایی خدا بدادما برسد و سلام....
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۱
0
0
هشدار (اعضای شورای شهر تهران با یک فوریت پیشنهاد شهرداری برای هزینه کرد ۱۰ میلیارد تومان در مراسم پیاده روی اربعین موافقت کردند). هم منت می گذارند هم معلوم نمی کند چطور و کجا هزینه می کنند.
صابر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۱
0
0
چطور می گویید اقای دکتر زیبا کلام ساده است در یک چشم به هم زدن نظریه می سازد، برای هر موضوعی حتی موضوع فوتبال.
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۱
0
0
همین شورای شهری که همت می کنند کلمه شهید را پاک می کنند از کوچه ها و خیابان ها. 10 میلیارد تصویب می کنند برای پیاده روی اربعین، همینا که ...
ناشناس
|
France
|
۱۶:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۱
0
0
احسنت با هزاران درود
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
0
0
آن شدت و حدتی که اصلاح طلبان برای ورود زنان به ورزشگاه ها داشتند از هر اتفاقی استفاده می کردند حالا آیا می توانید موضوع شفافیت را با همان شدت پیگیری کنید و کم نیاورید؟
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۸:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
0
0
نرخ تورم شهریور۴۲.۷ درصده
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار