شمخانی: تغییرات شکلی در هیئت حاکمه امریکا، تأثیری بر ادراک ایران ندارد
کد خبر: 969154
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00447W
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۴:۰۰
آمد و رفت مقامات و حضور آن‌ها در جایگاه‌های مختلف در کاخ سفید، تغییری در ادراک جمهوری اسلامی نسبت به ریشه‌ها و ماهیت اقدامات و سیاست‌های ایالات متحده ایجاد نمی‌کند.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: به گزارش ایرنا، دریابان علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی خاطرنشان کرد: خصومت تاریخی و ریشه‌دار دولت ایالات متحده امریکا با ملت ایران، فراتر از نقش‌آفرینی چند مقام رسمی است. آمد و رفت مقامات و حضور آن‌ها در جایگاه‌های مختلف در کاخ سفید، تغییری در ادراک جمهوری اسلامی نسبت به ریشه‌ها و ماهیت اقدامات و سیاست‌های ایالات متحده ایجاد نمی‌کند کما اینکه هر دو دولت ظاهراً متفاوتِ اوباما و ترامپ، سیاست یکسان تحریم ملت ایران را دنبال کردند. وی اظهار داشت: جان بولتون حقوق بگیر و کارگزار سرسپرده منافقین در کاخ سفید بود و قطعاً انتصاب او به عنوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید را باید به عنوان شکل‌گیری ورشکستگی سیاسی و اخلاقی در نظام سیاسی امریکا در مواجهه با ملت ایران مورد توجه قرارداد. دبیر شورای عالی امنیت ملی خاطرنشان کرد: وعده‌ای که او از سر حماقت و توهم در خصوص نرسیدن انقلاب اسلامی به عمر چهل سالگی مطرح کرد در کارنامه سیاسی وی و دولت امریکا به عنوان سند بلاهت و تعصب کور یک مقام عالی این کشور ثبت و ضبط خواهد شد.

شمخانی ادامه داد: اخراج تحقیرآمیز بولتون از کاخ سفید نه تنها او را به زباله‌دان تاریخ رهنمون ساخت بلکه پروژه ملت ستیزی منافقین وطن‌فروش را نیز با شکست مفتضحانه مواجه کرد. وی افزود: دشمنان ملت ایران فراموش نکنند که توسعه بی سابقه قدرت منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران و ساقط کردن پهپاد فوق مدرن امریکایی در خلیج فارس در دوره عربده‌کشی‌ها و تهدیدات مستمر بولتون واقع شد که به تنهایی نشانه‌ای بسیار روشن از عدم تأثیرپذیری سیاست‌های راهبردی ایران از رویکرد‌های خصمانه افرادی، چون بولتون به حساب می‌آید. دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: عزل و نصب‌های درون هیئت حاکمه امریکا تأثیری بر تغییر نگاه ایران نسبت به اغراض سوء این کشور نداشته و ملاک ارزیابی جمهوری اسلامی، سیاست واقعی و عملکرد آن‌ها به ویژه در قبال پایبندی به تعهدات بین‌المللی و رفع تحریم‌های ظالمانه و غیرقانونی علیه مردم ایران است. وی افزود: بهره‌گیری از سیاستِ دست چدنی با دستکش مخملی، سال‌هاست که کارکرد خود را از دست داده و شرایط امروز ایران که حاصل تداوم راهبرد مقاومت فعال است نشان می‌دهد که اراده امریکا دیگر نمی‌تواند منافع ملت ایران را تحت‌الشعاع قرار دهد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار