باور ۳۷۳ نماد عبور از تحریم‌ها
کد خبر: 967758
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0043l0
تاریخ انتشار: ۰۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۵
رسول سنائی‌راد
تحریم اصلی‌ترین حربه فشار برای امریکا و متحدان اروپایی آن علیه کشور‌هایی است که مسیر استقلال را طی کرده و یا نسبت به غرب واگرایی و مقاومت را دنبال کنند.

دولت‌های متعلق به بلوک لیبرال-سرمایه‌داری غرب که برخی مزیت‌های علمی، اقتصادی و توان نظامی خود را پشتوانه‌ای برای سلطه و استیلای بر سایر کشور‌ها دانسته، همان‌گونه که در گذشته از حربه جنگ و حمله نظامی برای چیرگی بر کشور‌های هدف و واداشتن آن‌ها به تسلیم یا سرسپردگی و وابستگی استفاده می‌کردند، در چند دهه اخیر از تحریم بهره گرفته و کشوری مثل امریکا امروز به تحریم معتاد شده و به هر بهانه‌ای آن را علیه کشور‌های دیگر به‌کار می‌گیرد.

طبیعی است آثار تحریم به ویژه در عرصه‌هایی مثل غذا، دارو و حتی حمل و نقل هوایی نه‌تن‌ها ظلم، بلکه جنایت و نوعی تروریسم دولتی به‌حساب می‌آید که موجب زحمت و اذیت شهروندان در کشور‌های هدف شده و با خطر بروز اعتراضات اجتماعی، دولت‌ها را تحت فشار جدی قرار می‌دهد.

اما در همان حال اگر مسئولان و مردم در کشور هدف اهل برنامه‌ریزی و اقدام برای مقابله هوشمندانه با تحریم‌ها باشند، امکان تبدیل آن به فرصتی برای تولید داخلی و افزایش خودکفایی و تقویت استقلال نیز فراهم می‌شود. همان‌گونه که در کشور ما در عرصه‌هایی که دست‌اندرکاران و تصمیم‌گیرندگان، امیدی به گشایش از بیرون نداشته و یا اهتمام به برآوردن نیاز‌ها با تکیه بر ظرفیت و توان داخلی داشته‌اند، شاهد دستاورد‌هایی بزرگ در تولید اقلام جایگزین واردات و حتی فراهم شدن زمینه صادرات نیز بوده و هستیم. مصداق کامل چنین پدیده‌ای پیشرفت‌ها و دستاورد‌های افتخارآمیز صنعت دفاعی کشور است که در عین مواجه بودن با سخت‌گیرانه‌ترین تحریم‌ها، نه‌تن‌ها نیاز‌های دفاعی کشور را تأمین کرده بلکه ظرفیت صادرات به سایر کشور‌ها را هم فراهم آورده است.
 
باور ۳۷۳ نماد عبور از تحریم‌ها

مدیران، مهندسان و دست‌اندرکاران خدوم و زحمت‌کش این صنعت که این‌روز‌ها با نمایش سامانه پیشرفته پدافند هوایی باور ۳۷۳ توانمندی‌های آنان بیش از پیش روشن شده در واقع تحریم را فرصتی برای پیشرفت و توسعه صنعت دفاعی قرار داده و تحسین دیگران را برانگیخته‌اند. توانمندی و هنری که نه تنها در عرصه تخصصی نظامی و دفاعی بلکه در سایر عرصه‌ها می‌تواند راهگشا بوده و لذا برای رفع کمبود‌های ناشی از تحریم در صنعت خودروسازی هم مورد توجه قرار گرفته است، به‌گونه‌ای که ساخت قطعات پیچیده وارداتی در صنعت خودروسازی هم به وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح سفارش و در صنایع دفاعی امکان ساخت آن فراهم شده است.

همان‌گونه که در صنایع نفت و گاز که در سال‌های گذشته با تحریم‌های سختگیرانه مواجه بوده، شرکت‌های داخلی و از جمله قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا با ورود به ساخت پالایشگاه‌های نفتی و گازی یا سکو‌های دریایی، خطوط انتقال نفت و گاز و... نه‌تن‌ها فشار حداکثری دشمن را بر داخل خنثی کرده‌اند، بلکه با امکان پالایش نفت خام و صدور محصولات نفتی به خارج از کشور زمینه نجات کشور از خام‌فروشی را هم فراهم آورده‌اند؛ بنابراین اگر با روحیه جهادی و اعتماد به نفس انقلابی با تحریم‌ها مواجه شویم می‌توان از آن فرصتی طلایی برای استقلال و خودکفایی و ساخت کشور بهره برد و دشمن را از ادامه تحریم پشیمان کرد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار