توجیه قانون‌گریزی
کد خبر: 967096
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0043aK
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۳
دنيا حيدری
پشت هم درمی‌آیند. شاید، چون با رویه‌ای که در پیش گرفته‌اند، نوک پیکان انتقادات خود آن‌ها را نشانه بگیرد؛ انتقاد‌هایی که در واقع سؤالات پرتعدادی است و تا به امروز هیچ پاسخ قانع‌کننده‌ای به آن‌ها داده نشده و هر آنچه در جوابش گفته شده جز توجیه‌های غیرقابل قبول نبوده است! توجیه‌های غیرقابل قبولی که بهانه‌ای است برای قانون‌گریزی آقایان؛ آقایانی که برای نیل به هدف از به سخره‌گرفتن قانون نیز ابایی ندارند. خصوصاً آن قسمت‌های خاص قانون که خواسته‌ای فراتر از حد آن‌ها را ساپورت نمی‌کند و همین کافی است تا به باد انتقاد گرفته شود.

عجیب نیست اگر اسلامیان، عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال در حمایت از ساکت و انتقاد‌هایی که به واسطه پست‌های پرتعداد او به‌رغم بازنشستگی به او می‌شود، پشت آقای خاص فدراسیون فوتبال درآمده و در مقابل قانون را به باد انتقاد بگیرد و سن بازنشستگی را یکی از ایرادات کشور خوانده و با قیافه‌ای حق به جانب بگوید: «این افتخار نیست که پول نفت را بفروشیم و مردم در ۵۰ سالگی بازنشسته شوند!» البته حق با اسلامیان است. خیلی چیز‌ها در این کشور افتخار نیست، اما افراد به واسطه جایگاه و روابطی که دارند، به آن مبادرت می‌ورزند. مثل داشتن هفت، هشت پست به‌رغم قبول ظاهری بازنشستگی! یا استفاده از افرادی که در آستانه ۶۰ سالگی هستند و نه جای یک، که جای چندین جوان را در پست‌های مختلف اشغال کردند. آن‌هم در فدراسیونی که همواره شعار استفاده از جوانان را سرمی‌دهد، اما خود به آنچه می‌گوید عمل نمی‌کند و شعارهایش تنها برای دیگران است!

آنچه عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال در حمایت از رئیس سازمان تیم‌های ملی (به دلیل عدم زدن حکم سرپرستی برای ابراهیم شکوری)، مدیر تیم‌های ملی، سرپرست تیم ملی بزرگسالان، رئیس مرکز ملی فوتبال ایران، عضو در کمیته فنی و توسعه فوتبال، عضو کمیته بازاریابی، عضو کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی که البته همه آن‌ها یک‌نفر هستند (محمدرضا ساکت) این روز‌ها به شدت مورد انتقاد رسانه‌هاست که با این همه مشغله جای جوانان را گرفته‌است، می‌گوید: «نمی‌خواهم اسم بیاورم ولی من جوانی را دیده‌ام که بدون حتی یک روز کار در بنگاه اقتصادی، جایی رفت که ۴۰ هزار میلیارد سرمایه زیر دستش بود.» توجیه قانع‌کننده‌ای نیست؛ چراکه اشتباه، اشتباه است. چه یک جوان مرتکب شود چه یک مرد ۵۸‌ساله‌ای که البته به زعم آقایان سن‌اش آنقدر‌ها هم بالا نیست که بخواهد خدمت به مردم را کنار گذاشته و جا را برای جوان‌تر‌ها باز کند! اما همانطور که خود اسلامیان نیز به آن اشاره دارد، نباید به این شکل افراط و تفریط شود که صد البته با وجود تمام شعار‌ها و ادعا‌ها می‌شود!

البته از فدراسیونی که با وجود همه ادعاهایش درخصوص مستقل بودن دم به دقیقه اعضای آن تأکید می‌کنند که دولت موظف است به حمایت مالی از تیم‌های ملی، نمی‌توان خیلی انتظار داشت واقع‌بینانه به مسائل نگاه کنند و به دنبال ماست مالی کردن اشتباهات پرتعداد خود با توجیه‌های غیرمنطقی نباشند. در واقع این شلوغ بازی‌ها برای پرت‌کردن حواس‌ها از اصل ماجرا یکی از ترفند‌های فدراسیون و اعضای آن است که تا به امروز کمک شایانی برای دستیابی آن‌ها به اهدافشان بوده! شلوغ بازی درخصوص ابوالمشاغل در فدراسیون و البته درخواست‌های غیرمنطقی آن‌ها برای دست درازی به جیب ملت که همواره با زوم کردن روی احساسات مردم و استفاده سوء از آن همراه بوده‌است و نه تنها توانسته حواس‌ها را از اصل ماجرا پرت کند که آن‌ها را نیز در نیل به اهدافی که دارند یاری می‌کند! در حالی که همه این ترفند‌ها جز برای قانون‌گریزی آقایان نیست. آقایانی که خود مجری قانون هستند اما....
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار