حکم امریکایی توقیف نفتکش ایرانی رد شد
کد خبر: 966326
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0043Nu
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۱
دولت محلی جبل‌الطارق اعلام کرد درخواست امریکا برای توقیف نفتکش ایرانی با نظام تحریم‌های اتحادیه اروپا همخوانی ندارد و به همین دلیل این درخواست قابل اجرا نیست.
سرویس بین الملل جوان آنلاین: بماند که دادگاه منطقه کلمبیا در امریکا که حکم توقیف نفتکش ایرانی «آدریان دریا» و محموله نفت آن را صادر کرده، تاریخ توقیف این کشتی در جبل‌الطارق و نام آن را اشتباه نوشته است.

به گزارش فارس، دولت محلی جبل‌الطارق روز یک شنبه رسماً درخواست امریکا برای ادامه توقیف نفتکش «گریس ۱» (آدریان دریا) حامل نفت ایران را رد کرد. به نوشته پایگاه «گیبرالتار کرونیکل»، در بیانیه دولت محلی جبل‌الطارق عنوان شده است که درخواست واشنگتن برای توقیف این نفتکش ماهیتاً با تحریم‌های امریکا مرتبط است و از آنجا که این تحریم‌ها یکجانبه بوده و با نظام تحریم‌های اتحادیه اروپا همخوان نیست، امکان اجرای آن وجود ندارد. در بخشی از این بیانیه آمده است: «نظام تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه ایران اساساً با نظام تحریم‌های ایالات متحده [علیه ایران]متفاوت است.»

این بیانیه می‌افزاید: «[از همین رو]حاکمیت مرکزی جبل‌الطارق [در زمینه توافق استرداد]نمی‌تواند برای ارائه مساعدت توقیفی مورد درخواست ایالات متحده، از دیوان عالی حکم دریافت کند. ناتوانی حاکمیت مرکزی در دریافت حکم مورد درخواست نتیجه اجرای قوانین اتحادیه اروپا و تفاوت میان نظام تحریم‌های اتحادیه اروپا و ایالات متحده در ارتباط با ایران است.» بر اساس گفته‌های منابع آگاه، ابرنفتکش گریس ۱ که چند روز پیش به آدریان دریا تغییر نام داد و حدود دو ماه پیش توسط نیرو‌های انگلیسی در اقدامی مشابه نیاکان راهزن دریایی خود در تنگه جبل‌الطارق متوقف شده بود، در حال ترک این منطقه به سمت بندری در مدیترانه است.

وزارت دادگستری امریکا روز جمعه خبر داد که یک دادگاه حکم توقیف گریس ۱ را صادر کرده است. حکم این دادگاه دو اشتباه محرز را آشکار می‌کند. نام نفتکش «گریس ۱» روز جمعه ۱۶ اوت به «آدریان دریا» و پرچم آن از پاناما به ایران تغییر کرده است. حکم دادگاه امریکایی در همین روز نام قبلی آن را به کار برده و این در حالی است که روز امریکا دست کم ۸ ساعت و نیم دیرتر از تهران آغاز می‌شود. اشتباه دیگر دادگاه امریکایی این است که در حکم خود تاریخ ثبت شکایت علیه نفتکش ایرانی در این دادگاه را ۱۶ نوامبر ۲۰۱۹ ذکر کرده که سه ماه دیگر فرامی رسد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار