«غدیر» و یک بازسازی نمایشی
کد خبر: 966298
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0043NS
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۳
امیر نصیربیگی
غدیر از اعیاد بزرگ اسلامی است و اصلی‌ترین خصوصیت آن مسئله ولایت است. روز اکمال دین و اتمام نعمت و روزی که دین اسلام با ولایت کامل شد، اما یکی از نکات بسیار ویژه غدیر ابلاغ پیام پروردگار و انجام رسالت پیامبری است که خداوند در قرآن می‌فرماید «یا ای‌ها الرسول بلغ ما انزل الیک من ربک و ان لم تفعل فما بلغت رسالته...» یعنی آنچه از سوی پروردگارت بر تو نازل شده را به طور کامل به مردم برسان و اگر چنین نکنی رسالت خود را انجام نداده‌ای، لذا با این مقدمه کوتاه درمی‌یابیم که ترویج فرهنگ غدیر و ترویج و ابلاغ پیام الهی یک ضرورت است برای طی طریق خدایی و ایجاد شناخت و بصیرت لازم که از الزامات اصلی در مسیر قرب الهی است.
مقام معظم رهبری می‌فرمایند: هر پیامی، هر دعوتی، هر انقلابی، هر تمدنی و هر فرهنگی تا در قالب هنر ریخته نشود، شانس نفوذ و گسترش ندارد و ماندگار نخواهد بود و فرقی هم بین پیام‌های حق و باطل نیست، لذا هنر به عنوان یکی از قالب‌های ویژه در انتقال پیام و رسالت هنرمندان متعهد است تا مفاهیم قرانی و آموزه‌ها و معارف دینی را در قالب‌های ویژه عرضه نمایند و در انتقال مطلوب پیام به مخاطبان نقش‌آفرینی مناسب داشته باشند و الحمدلله تا امروز به تأسی از منویات رهبری آثار خوبی در رشته‌های مختلف هنری و ادبی با موضوع غدیر تولید شده و امیدوارم استمرار یابد.
یکی از رسالت‌های سازمان بسیج هنرمندان و هنرمندان عزیز بسیجی مشارکت در اجرای ویژه‌برنامه‌های هنری و ادبی است که با موضوع مناسبت‌های دینی، ملی و تاریخی برگزار می‌شود، به ویژه عید بزرگ غدیر که بیشترین نمود حضور و مشارکت هنرمندان عزیز بسیجی را می‌توان در بازسازی نمایشی واقعه غدیر برشمرد که برابر تأکید مقام معظم رهبری فهم و انتقال پیامی که از طریق تئاتر حاصل می‌شود بسیار بیشتر و عمیق‌تر است. تلاش کرده‌ایم با تمام توان در بازسازی نمایشی مشارکت نموده و با بازسازی جزئیات سهم بسیار مؤثری را در انتقال پیام و آموزه‌ها داشته باشیم. به جهت ذائقه مخاطبان و تفاوت علاقه‌مندی و گرایش جوانان به رشته‌های مختلف هنری و ادبی باید تلاش کرد از ظرفیت همه رشته‌ها برای ترویج و استمرار فرهنگ غدیر بهره جست. از ظرفیت شعر و فیلم گرفته تا ظرفیت سرود، داستان، خوشنویسی، عکس، تجسمی و... و باید کوشید تا از طریق رشته‌ها و تولیدات مختلف هنری و ادبی پیام غدیر و فرهنگ غدیر را به بهترین شکل ممکن ترویج و تبلیغ کرد.
*رئیس بسیج هنرمندان
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار