هشدار درباره دوپاره شدن خانه سینما!
کد خبر: 966142
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0043Kw
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۸
رئیس هیئت مدیره خانه سینما مطرح کرد
رئیس هیئت مدیره خانه سینما در پاسخ به سؤالی مبنی براینکه در این شرایط که خانه سینما دچار دوپارگی شده فکر نمی‌کنید برگزاری مجمع عمومی می‌تواند مشکلاتی را به همراه داشته باشد، گفت: ما در دو راهی قرار گرفته‌ایم؛ یا برگزاری قانونی مجمع یا برگزاری مجمعی که همه حضور داشته باشند، حتی اگر قانونی نباشد. ما بی‌شک راه حل قانونی را انتخاب می‌کنیم.
فرزین ماندگار
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین: همایون اسعدیان در نشست خبری چهاردهمین هیئت مدیره خانه سینما که روز گذشته در ساختمان شماره ۲ این نهاد برگزار شد، گفت: خانه سینما تابع اکثریت صنوف است، ما بار‌ها تلاش کرده‌ایم و به رؤسای صنوف گفته‌ایم چه خطراتی را پیش رو داریم.

بسیاری از صنوف در این زمینه در حال تلاش هستند تا در نوبت بعدی مجمع عمومی خانه سینما که سال دیگر برگزار می‌شود، حضور داشته باشند.

اسعدیان ادامه داد: متأسفانه حواشی بسیاری برای خانه سینما ایجاد شده که همه آن‌ها شیطنت برخی از رسانه‌هاست، الان سه هفته است که در صداوسیما و در برنامه «هفت» صحبت‌هایی درباره خانه سینما مطرح می‌شود که ما اعتراض خود را در این باره ارائه کرده‌ایم و خواسته‌ایم ما نیز در این برنامه حضور داشته باشیم.

اسعدیان با اشاره به اتهامات مطرح شده علیه هیئت مدیره گفت: اعضای هیئت مدیره خانه سینما حق جلسه می‌گیرند که امسال این حق جلسه ۱۸۰هزار تومان بوده که به شرط برگزاری چهار جلسه در ماه جمعاً به هر عضو حدود ۸۰۰ هزارتومان پرداخت می‌شود و این بزرگ‌ترین هزینه ماست. بعضاً اتهامات عجیبی به ما می‌زنند، مگر بودجه ۶میلیارد و ۸۰۰میلیونی خانه سینما جایی برای اختلاس دارد؟ ما پاسخ این حواشی را ندادیم و نمی‌دهیم چراکه به دنبال وحدت خانه سینما هستیم.

اسعدیان درباره اینکه امکان دارد تهیه‌کنندگان در خلال این کشمکش‌ها فیلم‌های خود را از جشن سینما خارج کنند هم گفت: بعید می‌دانم تهیه‌کنندگان سینما بخواهند فیلم‌های خود را از جشن بزرگ سینمای ایران خارج کنند، مسئله این است که مگر می‌شود صنوفی که ثبت نشده‌اند، خانه سینما را رها کرده و یک خانه سینمای دیگر تشکیل دهند؟ همه ما برای این خانه سینما تلاش کرده‌ایم.

وی تأکید کرد: منعی برای حضور تهیه کنندگان در مجمع عمومی خانه نیست، البته اگر تحت یکی از چهار تشکل ثبت شده در وزارت کار حضور داشته باشند.

حقوق مدیرعامل خانه سینما ماهی ۵ میلیون تومان
اسعدیان در ادامه درباره حقوق مدیرعامل خانه سینما گفت: منوچهر شاهسواری به‌عنوان مدیرعامل خانه سینما ماهانه ۵میلیون تومان حقوق می‌گیرد. بودجه جشن امسال خانه سینما نیز با تدابیری که مازیار میری اندیشیده است، کمتر از ۵۰۰میلیون تومان خواهد بود که نسبت به جشن گذشته هزینه بسیار کمتری محسوب می‌شود.
رئیس هیئت مدیره خانه سینما در بخش دیگری از صحبت‌های خود بیان کرد: ما از جهت قوانین کار، زیر نظر وزارت کار و از نظر هنری پاسخگوی وزارت ارشاد هستیم. اگر صنوف روزی به قدرت کامل و بلوغ برسند که بتوانند از خانه سینما جدا شوند و با پول اعضا سرپا بایستند، این بسیار عالی است، اما امروز صنوف سینمای ایران با کمک مالی سرپا هستند.

اسعدیان در ادامه توضیح داد: مجمع عمومی خانه سینما تنها جمعی است که می‌تواند تصمیم بگیرد هیئت مدیره فعلی باقی بماند یا خیر. در ضمن برای مجمع عمومی داشتن پروانه وزارت کار اصل است. اعضایی که پروانه وزارت کار دارند می‌توانند در مجمع حضور داشته باشند و بعداز آن کد شناسه ملی را هم دریافت کنند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار