بازسازی واقعه غدیرخم در ۱۳۰ نقطه از کشور برگزار می‌شود
کد خبر: 965699
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0043Dn
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۴
سردار سلیمانی در نشست خبری با اصحاب رسانه:
رئیس ستاد بازسازی واقعه غدیرخم گفت: امسال بازسازی واقعه غدیرخم در ۱۳۰ نقطه از کشور برگزار می‌شود.
به گزارش جوان، نشست خبری سردار یعقوب سلیمانی رئیس ستاد بازسازی واقعه غدیرخم و فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج با موضوع راهیان نور غرب و شمال‌غرب و نمایش بازسازی واقعه غدیرخم، صبح امروز در مرکز بسیج سازمان صدا و سیما برگزار شد.
سردار سلیمانی در این نشست خبری با اشاره به اینکه تاریخ بازسازی واقعه غدیر به سال ۸۹ برمی‌گردد، گفت: برای اولین بار که روز بسیح با روز عید غدیر در یک روز بود، بازسازی نمایش غدیرخم توسط جوانان خوشفکر ما در قم برگزار شد.
وی ادامه داد: نمایش بازسازی واقعه غدیرخم با اهداف گسترش فرهنگ ولایت دینی، الگوسازی روز غدیر، ایجاد پیوند ارزشی میان نسل‌های جامعه و کمک به گسترش معنویت بوده است و ما هر ساله شاهد رشد کمی و کیفی این برنامه هستیم و این اقدام رفته رفته با همت تلاش عزیزان در حال تبدیل شدن به یک فرهنگ است؛ به طوریکه در حال حاضر بازسازی نمایش غدیرخم در ۱۳۰ نقطه از کشور انجام برگزار می‌شود.
سردار سلیمانی با اشاره به اینکه باز سازی نمایش غدیرخم در سال ۹۵ در دو دمشق و سوریه نیز انجام شد، اظهار داشت: نکته حائز اهمیت این است که امسال ۶۲ هزار نفر هنرور و دست اندرکاران در ۱۳۰ نقطه از کشور واقعه غدیر را اجرا می‌کنند که در نوع خود کم نظیر است و باید گفت که هماهنگی و هم افزایی افراد اهل تسنن نیز بسیار مسائل زدنی است و در ۳۰ نقطه از مناطق کشور که اهل تسنن حضور دارند از این مراسم پشتیبانی می‌کنند.
وی تاکید کرد: همانطور که رهبری می‌گویند امر غدیر تنها مساله شیعیان نیست بلکه مساله اهل تسنن نیز هست؛ ضمن اینکه طبق آمار‌ها نزدیک به دو میلیون نفر از صحنه بازسازی نمایش غدیرخم در سطح کشور دیدن می‌کنند.
سردار یعقوب سلیمانی در بخش بعدی این نشست خبری، به موضوع راهیان نور اشاره کرد و افزود: راهیان نور در هفت استان کشور انجام می‌شود که طبق آخرین آمار سال گذشته هفت میلیون نفر از محل عملیات‌ها بازدید داشتند و هرساله از جهت کمی و کیفی با توجه به تاثیر گذاری راهیان نور شاهد رشد آن بودیم.
فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج بیان کرد: اتفاقی که امسال در غرب و شمالغرب رخ داده و ما از یک ماه قبل شاهد آن بودیم اوج حضور زائرین در این مناطق بوده که قابل تامل است و ما همچنین برنامه‌ای با عنوان فصل رویش با حضور شش هزار نفر از دانش‌آموزان اهل تسنن را در شهر مریوان داریم.
وی افزود: حضور دانشجویان و نخبگان نسبت به سال گذشته قابل توجه است و امسال بیش از ۴ هزار نفر از دانشجویان از این مناطق بازدید داشته‌اند و همچنین قریب به ۲۰۰ نفر از اساتید حوزه علمیه از این مناطق بازدید به عمل آوردند.
فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج گفت: در این میان امسال از ابتدای اردیبهشت تا به امروز، قریب به ۹۰۰ هزار زائر راهیان نور از مناطق عملیاتی راهیان نور غرب و شمال غرب کشور بازدید کردند که این آمار نیز نسبت به سال گذشته افزایش داشته است، اما یکی از اقدامات و برنامه‌های مهم ما تامین امنیت و ایمنی در سفر است و افرادی که قصد دارند با خودروی شخصی خود به مناطق راهیان نور سفر کنند باید از طریق سایت راهیان نور اقدامات لازم را انجام دهند تا دغدغه ایمنی و اسکان و نداشته باشند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار