ناجا: برای مبارزه با قاچاق کالا ابزار روز را نداریم
کد خبر: 965399
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00438x
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۶:۴۵
جانشین فرمانده ناجا اعلام کرد که این نیرو ابزار لازم برای کنترل قاچاق کالا را در اختیار ندارد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: به گزارش خبرنگار ما، سردار ایوب سلیمانی در حاشیه همایش پلیس امنیت اقتصادی ناجا با حضور در جمع خبرنگاران درباره اینکه آیا پلیس به تنهایی می‌تواند جلوی ۹۰‌درصد از فرآیند قاچاق در کشور را بگیرد، گفت: تحقق این مهم در گرو استفاده از ابزار‌ها و تجهیزات به روز و هماهنگی و همکاری بین سازمانی، به کارگیری همه ظرفیت‌ها و مشارکت همه دستگاه‌ها قابل پیش بینی است.
سلیمانی با بیان اینکه به‌کارگیری تجهیزات نوین در کنترل بار و محموله می‌تواند فرآیند قاچاق را کاهش دهد، گفت: من اطلاع دارم که در مجموع ۱۵۷‌گمرک کشور در حال حاضر فقط ۱۵‌دستگاه ایکس‌ری فعال است، بنابراین این سؤال پیش می‌آید که مسئول یا پرسنل گمرک چگونه باید با این کمبود تجهیزات تک تک بار‌ها و محموله‌ها را چک و کنترل کند؟ آیا آن مسئول و پرسنل می‌تواند بار‌ها را یکی یکی باز و کنترل کند و آیا اساساً چنین کاری شدنی است؟
امروز ابزار لازم برای کنترل در اختیار مرزبانان نیست مگر می‌شود ۲‌هزار کانتینر را با دست باز کرد و بازرسی کرد.
سلیمانی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه امروز در میدان جنگ اقتصادی با دشمن هستیم و مبارزه ما نیز تعطیل بردار نخواهد بود، گفت: البته معتقدیم که امکانات، ابزار و تجهیزات می‌تواند به کار سرعت دهد و این امکانات و تجهیزات باید در اختیار مسئولان گمرک باشد از طرفی ایستگاه‌های ایست و بازرسی به ویژه در گلوگاه‌های اصلی باید تقویت شود.
وی با طرح پیشنهاد نصب ردیاب به خودرو‌های عمومی از قبیل تانکر سوخت، کامیونت، کامیون وسایر خودرو‌هایی که محموله و بار حمل می‌کنند، ادامه داد: ۵۰۰‌هزار دستگاه خودرو در این زمینه فعالند که با اتخاذ تمهیدات لازم می‌توانیم ارتباط دوسویه با رانندگان داشته‌باشیم، مگر ساختار تاکسی‌های اینترنتی چطور است، همان کار را می‌توان در مورد این خودرو‌ها هم انجام داد. امروز مقابله با فساد، جرائم اقتصادی، قاچاق و... در ویترین و اساس کار پلیس است، هر چند که نیاز به حرکت جهادی دارد و نباید معطوف به زمان و مکان خاصی باشد.
وی در تشریح عملکرد پلیس امنیت اقتصادی ناجا خاطر نشان کرد: در چهار ماهه اول سال جاری میزان کشفیات این پلیس از لحاظ ارزش ریالی ۱۵۸‌درصد رشد داشته است از طرفی در پرونده‌های بالای ۵۰۰ میلیون تومان میزان کشفیات ۸۳‌درصد و در پرونده‌های ۱۰۰‌تا ۵۰۰‌میلیون تومانی کشفیات ۶۹ درصد افزایش داشته است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار