مهاجران ما، مهاجران آنها!
کد خبر: 964727
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0042y7
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۸
یادداشت غلامرضا صادقیان درباره مقایسه مواجهه ایران و آمریکا با مهاجرین
سردبیر روزنامه جوان، در یادداشتی به مقایسه نحوه مواجهه ایران و آمریکا با مهاجرین پرداخته و آن را به طنزی تلخ تعبیر کرده؛ او نوشته است: «طنز تلخ ماجرا آنجاست که امریکا در افکار جهان مساوق شده است با جهانی‌سازی و اصالت فرد و اصالت آزادی و عدالت و اصالت عقل و نماد تساهل و امکان فرد برای رسیدن به منافع فردی‌اش در یک جامعه آزاد و در مقابل نام ایران ملازم شده است با تکروی و مقابله با آزادی‌های فردی و چه و چه.»
سرویس جامعه جوان آنلاین: غلامرضا صادقیان، سردبیر روزنامه جوان، در کانال تلگرامی خود نوشت:
 
در ایران مجلس شورای اسلامی مشغول تصویب طرحی برای اهدای تابعیت ایرانی به فرزندان مردان مهاجری است که با زنان ایرانی ازدواج کرده‌اند. گفته می‌شود شمار این افراد ممکن است به یک میلیون نفر در حال حاضر برسد، عموماً از افغانستان و کمتر از عراق و جا‌های دیگر. از طرفی فرمان رهبر انقلاب برای ثبت نام مدارس از فرزندان افغانستانی‌های ساکن ایران، فراتر از قانون صادر می‌شود تا بچه‌ها از درس و مدرسه جا نمانند.

در امریکا رییس جمهورشان به مهاجران می‌گوید: «به کثافتخانه‌های خود بازگردید!» بچه‌های مهاجران را از مادر جدا و در قفس می‌کنند و در مرز دیوار می‌کشند، آن هم با هزینه کشور صاحب مهاجر! و ترامپ آن قدر عربده‌های راست افراطی مهاجر ستیز خود را در گوش ملتش می‌کند که مثل ماجرای امروز تگزاس، جوانی اسلحه برمی دارد و با شعار ضد مهاجرت، ۲۰ کشته و ۲۴ زخمی روی دست امریکا می‌گذارد.

طنز تلخ ماجرا آنجاست که امریکا در افکار جهان مساوق شده است با جهانی‌سازی و اصالت فرد و اصالت آزادی و عدالت و اصالت عقل و نماد تساهل و امکان فرد برای رسیدن به منافع فردی‌اش در یک جامعه آزاد و در مقابل نام ایران ملازم شده است با تکروی و مقابله با آزادی‌های فردی و چه و چه.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار