رکورد خشونت در زندان‌های انگلیس
کد خبر: 964366
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0042sI
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۵
روزنامه گاردین در گزارشی افشا کرده که حملات و حوادث آسیب‌رسان در زندان‌های بریتانیا به بالاترین حد خود رسیده است. آزار زندانیان به‌خصوص در ولز و انگلیس نسبت به یک بازه مشابه در سال قبل ۲۴ درصد افزایش یافته که این وضعیت در حدود یک قرن اخیر بی‌سابقه است.
عليرضا سزاوار
سرویس جامعه جوان آنلاین: طبق آمار‌های وزارت دادگستری انگلیس که روز ۲۶ جولای منتشر شده، امسال تعداد حوادثی که در زندان منجر به مصدومیت زندانیان شده نزدیک به ۵۸ هزار مورد بوده. ضمن اینکه در طول مدت مشابه تعداد حملات زندانبان‌ها به زندانیان هم با ۱۱ درصد افزایش به ۳۴ هزار و ۴۲۵ مورد رسیده است.

افزایش حمله به زندانبان‌ها
این روزنامه چپ‌گرا این وضعیت را هشدار تازه‌ای مبنی بر اینکه مقامات، زندانیان را تحت فشار مضاعف می‌گذارند، عنوان کرده است.
از سوی دیگر تعداد حمله زندانیان به کارکنان زندان هم به میزان ۱۵ درصد افزایش یافته و به حدود ۱۱ هزار نفر رسیده است. در ۱۲ ماه اخیر تا ژوئن ۲۰۱۹ تعداد خودکشی‌های زندانیان هم در ۸۱ سال اخیر رکورد زده است!
بررسی‌های سه ماه یک‌بار تحقیقات مؤسسه شفافیت در زندان‌ها نشان می‌دهد که روند افزایش سطوح خشونت و آسیب‌های خودزنی در زندان‌های بریتانیا ادامه‌دار است. پژوهش‌های انجام‌شده ثابت‌کرده که با وجود سرمایه‌گذاری‌های بیشتر و بررسی‌های دقیق‌تر، تخلفات در این حوزه افزایش یافته است.

واقعیت روزانه زندان‌های بریتانیا
«دبورا کالس» مدیر تحقیق در این زمینه گفت: کسانی که در قدرت هستند، به نظر می‌رسد فراموش کرده‌اند زندانیان انسان هستند که آن‌ها ملزم به مراقبت از این افراد دربند هستند.»
به گفته خانم کالس «مرگ، صدمه‌زدن به خود، خشونت، فشار‌ها و شرایط فقر، واقعیت روزانه نظام زندان است. مؤسسات حقیقت‌یاب هم ناکام در یک سیستم ناموفق و خلأ پاسخگویی افتاده‌اند که اجازه می‌دهد عملیات خطرناک ادامه یابد.»
در نتیجه این تحقیقات صورت گرفته «رابرت باکلند» Robert Buckland وزیر جدید دادگستری کابینه بوریس جانسون تحت فشار قرار گرفته تا ظرف ۲۸ روز به این ابهامات پاسخ دهد.

خشونت در زندان کودکان
در زندان‌های مخصوص کودکان و نوجوانان هم ۳۰ درصد افزایش در حوادث مشاهده شده و تعداد حمله‌ها به رکورد بالای ۲ هزار مورد از ابتدای سال جاری تا ماه جولای رسیده است.
وزارت دادگستری پس از بازبینی کشفیات خشونت‌آمیز و‌صدمه زدن زندانیان به خود، ممنوعیت موقت ارسال کودکان به برخی زندان‌ها را صادر کرده است.
در ماه جولای «پیتر کلارک» بازرس کل زندان‌های بریتانیا، تعداد خودکشی‌های زندان را رسوایی نامید و گفت که یک تحقیق مستقل باید مورد توجه قرار گیرد. در ماه دسامبر سال قبل بود که وزیر دادگستری آن زمان «روری استوارت» اعلام کرده بود، اگر خشونت در زندان‌ها کم نشد متعهد می‌شود که استعفا دهد.

مرگ‌های طبیعی مشکوک!
در آخرین ارقام، تعداد مرگ و میر ناشی از زندان از ابتدای سال جاری تا ماه جولای به ۱۴۲ مورد افزایش یافته است که در این میان ۵۵ مورد آن به عنوان «دیگر موارد» ثبت‌شده و ۵۰ مورد از آن‌ها قبل از طبقه‌بندی در انتظار اطلاعات بیشتر بودند.
دادگستری بریتانیا معتقد است، بسیاری از این مرگ‌ها نیز سؤالاتی را مطرح کرده است. این قضیه با توجه به تحقیقات سال گذشته کمیته مراقبت‌های بهداشتی و مراقبت‌های بهداشتی مجلس در مورد مراقبت‌های بهداشتی در زندان‌ها استخراج شده است.
تحقیقات کمیته مذکور نشان می‌دهد، مرگ‌و‌میر به اصطلاح طبیعی در زندان اغلب به دلیل بی‌توجهی جدی در مراقبت صورت می‌گیرد.

حضور چشم‌گیر زندانیان خطرناک
محققان در این زمینه معتقدند، هزینه‌های کم نگهداری و عدم تمرکز کافی در زمینه توانبخشی زندانیان بیمار، از جمله مواردی است که برای مقابله با خشونت در نظر گرفته شده است.
«پیتر داوسون» مدیر اداره اصلاحات در زندان‌های انگلیس گفت: «زندان‌ها به دلیل انباشته‌شدن بیش از اندازه زندانیان خطرناک هستند. مقامات همیشه درباره استخدام کارمندان بیشتر صحبت می‌کنند، اما این مشکل تنها با داشتن زندانیان کمتر حل خواهد شد.»
وی معتقد است: «وزیر دادگستری جدید رابرت باکلند باید براساس راه‌حل‌های واضح عمل کند: مقابله با سیاست‌های محکومیت، کاهش جمعیت زندان و هدایت منابع به خدمات بهداشتی و رفاهی جامعه.»

وضعیت ناگوار نوجوانان
تحقیقات در این زمینه نشان می‌دهد، برخی زندان‌ها از جمله زندان‌های منچستر، پورتموث، شفیلد و برسیتول در انگلیس و زندان‌های سوانزی و پمبروک در ولز بسیاری از کودکان را از دسترسی به تحصیل یا آموزش بازداشته‌اند.
این زندان‌ها دسترسی نوجوانان به مراقبت‌های بهداشتی را هم به تأخیر انداخته‌اند. ضمن اینکه آن‌ها را از تعامل معنی‌دار انسانی هم جدا کرده و به نقطه‌ای که در آن خشونت و خود آزاری تبدیل به وسیله‌ای برای ابراز به دست‌آوردن توجه است، راهی کرده‌اند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار