پیش از «اقیانوس آرام» نوجوانان در تلویزیون گم شده بودند
کد خبر: 964077
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0042nd
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۱
استاد سواد رسانه‌ای در گفتگو با «جوان»:
برنامه «اقیانوس آرام» نگاه جدیدی دارد و خوبی آن این است که نوجوان‌ها را دور هم جمع کرده است.
محمدرضا بیهقی
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین: احمد متین‌فر که دوره‌های سواد فضای مجازی را بومی کرده است درباره برنامه «اقیانوس آرام» با اشاره به اینکه موضوع مورد بحث من در این برنامه نیاز بچه‌های امروز است، افزود: حوزه‌ای که نوجوان‌های الان با آن درگیر هستند تعامل با فضای مجازی و مدیریت این فضاست و من نیز در این زمینه با آن‌ها صحبت کردم و رفتارهایشان در این باره بررسی شد. در نهایت به این نتیجه رسیدیم که نوجوان‌ها بتوانند برای خوب انتخاب کردن در این فضا خودشان اقدام کرده و تصمیم بگیرند.
وی ضمن بیان نقاط ضعف و قوت برنامه «اقیانوس آرام» نیز بیان داشت: این برنامه دکوری بسیار زیبا، نوآورانه و درگیرکننده داشت، در شرایطی که اغلب سازندگان برای دکور برنامه‌هایشان خیلی هزینه نمی‌کنند و ساخت دکور بسیار هزینه‌بر است، اما در اقیانوس آرام اینطور نبود و برای دکور‌ها هزینه شده بود. همچنین استودیوی خاصی گرفته شده و مکان خوبی برای ضبط برنامه‌شان انتخاب کرده بودند. متین‌فر در ادامه نیز بیان داشت: گفتگو‌هایی که در این برنامه بین مهمان و میزبان صورت گرفت، دو طرفه شده بود که این نیز از محاسن برنامه است. همچنین در شرایطی که نوجوانی در کشور ما رها شده، سازندگان این برنامه بازه سنی خوبی را برای مخاطبانشان در نظر گرفته‌اند که بسیار قابل تقدیر است و امیدوارم در ادامه راه خسته نشوند. وی گفت: برای حضور در برنامه اقیانوس آرام و حرف زدن درباره سوژه خاص فضای مجازی باید نیازمندی‌های دختر‌ها و پسر‌های نوجوان را می‌دانستم، برای مثال اینکه این گروه سنی چه نوع بازی‌هایی را دوست دارند و حتی چه ایموجی‌هایی در فضای مجازی با هم رد و بدل می‌کنند و... در صحبت با نوجوان‌ها در این برنامه سعی کردم ادبیاتم شبیه آن‌ها باشد و حس نکردم که از هم دور هستیم.
متین‌فر درباره مشکلاتی که در تولید برنامه‌هایی برای نوجوان‌ها به وجود می‌آید، گفت: یک سازنده در قدم اول برای ساخت چنین برنامه‌ای باید از یک گروه مشاوره و کارشناس استفاده کند و به طور قطع چنین کاری هزینه‌بر است. عضو هیئت علمی دانشگاه درباره اینکه تهیه کننده‌ها و کارگردان‌ها چه محدودیت‌هایی برای ساخت اینگونه برنامه‌ها دارند، گفت: صداوسیمای ما سنتی است و هنوز ورودی به رسانه تعاملی نداشته است، جوان‌مان در قواره‌های بین‌المللی فکر می‌کند و این می‌شود که قبل از اینکه صداوسیما خبر زلزله و سیل را بدهد، مردم چند ساعت قبل این خبر‌ها را در فضای مجازی دیده‌اند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار