وزیر ارشاد: ایران بدون هنر‌های جدید در گذشته تاریخی خود دفن می‌شود
کد خبر: 963932
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0042lI
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۴:۰۴
اگر به خلق هنر‌های جدید در ادامه هنر کهن‌مان و حفظ هنر‌های بومی و سنتی خودمان و تکامل آن نیندیشیم، ایران را در گذشته تاریخی‌اش دفن کرده‌ایم.
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین: به گزارش فارس، سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سیزدهمین سفر برنامه‌ای خود که به استان هرمزگان رفته است، طی سخنانی گفت: اینکه زیرساخت‌های حوزه فرهنگی- هنری ما کم است، دغدغه‌ای درست و اساسی است. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: سرانه فضای سبز در کشور به ۱۱متر مربع برای هر نفر رسیده است، سرانه آموزشی ـ با وجود همه کمبود‌ها ـ حدود پنج متر مربع و سرانه ورزشی از یک متر مربع بیشتر شده است، اما سرانه فضا‌های فرهنگی- هنری ما زیر یک متر و در واقع سانتیمتری است. در حالی که فرهنگ و هنر و ادبیات روح تن ایرانی است و ایران را با آن می‌شناسند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تأکید کرد: اگر به خلق هنر‌های جدید در ادامه هنر کهن‌مان و حفظ هنر‌های بومی و سنتی خودمان و تکامل آن نیندیشیم، ایران را در گذشته تاریخی‌اش دفن کرده‌ایم؛ گذشته‌ای که می‌تواند به یک میراث فراموش شده تبدیل شود. وی خاطر نشان کرد: در فضای داخل هم برای امید، نشاط، اعتماد به نفس و گسترش روح ابتکار و خلاقیت در نسل جدید به فرهنگ و هنر نیاز داریم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار