کشور‌های اروپایی تخریب منازل فلسطینیان توسط اسرائیل را محکوم کردند
کد خبر: 963333
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0042bd
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۵
کشور‌های فرانسه، انگلیس، آلمان و اسپانیا در بیانیه مشترکی تخریب منازل فلسطینیان در قدس شرقی توسط رژیم اشغالگر صهیونیستی را محکوم کردند.
سرویس بین الملل جوان آنلاین: آلمان و برخی دیگر کشور‌های اروپایی تخریب منازل مسکونی فلسطینیان در منطقه صور باهر در جنوب شرقی قدس اشغالی را توسط نیرو‌های اشغالگر محکوم کردند.

در یک بیانیه مشترک کشور‌های فرانسه، اسپانیا، آلمان و انگلیس در این باره آمده است که ما عمیقاً نگران ادامه تحریب منازل فلسطینیان از طریق مقامات اسرائیلی هستیم.

نیرو‌های اشغالگر ۱۶ ساختمان به اضافه حدود صد آپارتمان مسکونی در محله وادی الحمص در منطقه صور باهر را تخریب کردند.

مقامات صهیونیست مدعی شده‌اند که این ساختمان‌ها در مناطقی که ساخت‌و‌ساز ممنوع است، بنا شده‌اند؛ اما تشکیلات خودگردان فلسطین تصریح کرد که صاحبان این خانه‌ها مجوز ساخت‌و‌ساز از مقامات فلسطینی دریافت کرده‌اند.

دادگاه عالی اسرائیل ماه گذشته درباره ساختمان‌های مذکور به بهانه مجاورت با سیم‌های خاردار که نوعی تهدید امنیتی تشکیل می‌دهند، حکم تخریب را صادر کرده و به صاحبان آن‌ها نیز تا ۱۸ ژوئن مهلت داد که خانه‌های خود را ویران کنند.

فلسطینیان نیز برای لغو حکم تخریب ۱۰ خانه در حال احداث به دادگاه عالی اسرائیل مراجعه کردند؛ اما این دادگاه درخواست آن‌ها را رد کرد.

در بیانیه کشور‌های اروپایی آماده است که به جز موارد استثنایی تخریب منازل فلسطینیان در اراضی اشغالی مغایر قوانین انسانی بین‌المللی و قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد است. این اقدام باعث ناراحتی مردم فلسطین و آسیب وارد کردن به روند صلح است.

در این بیانیه آمده است که برخی از این ساختمان‌های تخریب‌شده در مناطقی قرار دارند که بر اساس توافق صلح اسلو تحت کنترل فلسطینیان قرار دارند. تخریب این ساختمان‌ها یک سابقه قضائی خطرناک است که مستقیماً راه‌حل دو دولتی را به خطر می‌اندازد.
منبع: تسنيم
برچسب ها: اسرائیل ، فلسطین ، اروپا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار