لطفاً بهت‌زده نشوید!
کد خبر: 963226
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0042Zu
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۷
محمدجواد آقاباقری*
سرویس حقوق جوان آنلاین:
جهت اطلاع آقای رئیس می‌نویسم!
کولاکوویچ، سرمربی تیم ملی والیبال ایران خبر از حبس تیم ملی در اتاق‌های تنگی در فرودگاه شیکاگو به مدت چندین ساعت و پرسیدن سؤالاتی احمقانه می‌دهد؛ و شما از این اقدامات غیرقانونی امریکا بهت‌زده می‌شوید. لازم است بدانید ملت بزرگ ایران مدت‌هاست که دیگر از اقدامات امریکا بهت‌زده نمی‌شود!
برای خوی خودکامگی دولتمردان امریکا و اقدامات بهت‌آفرین آن‌ها مثال‌های متعددی وجود دارد، اما نویسنده به عنوان عضوی از جامعه حقوقی، صرفاً توجه شما را به چند مثال حقوقی جلب می‌نماید:
- هواپیمای مسافربری ایران با ۲۹۰ نفر سرنشین (ازجمله ۶۶ کودک) در سال ۱۹۸۸ میلادی در آب‌های سرزمینی ایران، مورد اصابت دو موشک ناو امریکایی یواس‌اس وینسنس قرار می‌گیرد. نه مجازاتی در کار بود و نه عذرخواهی! فرمانده ناو تقدیر می‌شود و امریکا با اعلام قصد انسان‌دوستانه و ترحمی (!) مبلغی به خانواده‌های قربانیان می‌دهد!
- هزاران انسان در افغانستان و عراق، با لشکرکشی غیرقانونی امریکا و به بهانه دفاع پیشدستانه قتل عام شدند. درحالی‌که دفاع پیشدستانه به هنگام خطر قریب‌الوقوع است و نه خطری احتمالی در آینده. درواقع امریکا دکترین باطل دفاع پیشگیرانه را خلق می‌کند و خود را به همسایگی ایران می‌رساند!
- برجام اگرچه زمانی از آن به عنوان بیانیه و برنامه یاد شد، اما یک توافقنامه است که مورد امضای طرفین قرار گرفت، اما سال گذشته در چنین روز‌هایی امریکا به‌راحتی آن را پاره کرد!
- بر اساس قاعده لانگ آرم (Long- arm) در نظام قضایی امریکا، محاکم آن با دست‌درازی به هر موضوعی که به نوعی مرتبط با منافع امریکا باشد خود را صالح می‌دانند و اموال ایران را غارت می‌کنند!
آقای رئیس! بهت‌زده نشوید و اگر نیاز به شناخت بیشتر امریکا داشتید از بعضی از ما (و البته نه همه ما!) سؤال کنید...

*دانشجوی دکتری حقوق جزا و جرم‌شناسی
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار