مدیریت مصرف از سوی ساکنین استان البرز ضروری است
کد خبر: 962715
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0042Rf
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۷
مدیرعامل شرکت آبفای استان البرز تاکید کرد
مدیرعامل شرکت آبفای استان البرز با توصیه کاهش ۱۰ درصدی در مصرف آب اعلام کرد که میزان مصرف آب شهروندان این استان ۴۷ درصد بیشتر از استاندارهای تعریف شده جهانی است .

غلامرضا رضایی فر گفت: میزان مصرف آب طی روزهای اخیر در سطح شهرهای استان افزایش یافته که این امر سبب افت فشار در طبقات فوقانی ساختمان ها و برخی محله ها می شود.

وی ادامه داد: استمرار دمای بالای ۴۰ درجه با افزایش مصرف آب همراه بوده که مدیریت مصرف از سوی مردم ضروری است.

رضایی فر گفت: شهروندان با لحاظ کردن فقط ۱۰ درصد کاهش در مصارف مختلف خانگی، از شرایط افت فشار یا قطعی آب جلوگیری نمایند.

وی ادامه داد: مصرف آب ساکنان مناطق شهری این استان از یکم تا بیستم تیرماه جاری به نسبت مدت مشابه سال قبل پنج درصد افزایش داشته است.

مدیرعامل آبفای استان البرز بیان داشت که این میزان بالای مصرف آب در استان هشداری برای پایداری و تعادل شبکه توزیع آب شرب به شمار می رود.

کوتاه کردن زمان استحمام وبستن شیر آب هنگام کف مالی به سر، استفاده ی مناسب واصولی از کولرهای آبی شامل استفاده از دور کند، تنظیم شناور و استفاده از سایبان، پرهیز از شست وشوی حیاط و پارکینگ و خودرو با شیلنگ آب، آبیاری فضای سبز به صورت اصولی هنگام شب یا صبح زود وپرهیز از غرقابی کردن آنها از توصیه های شرکت آبفا به مردم است.

رضایی فر افزود: درشرایط کنونی قطعی آب به طور گسترده وعمومی نداریم؛ اما دربعضی مناطق مصرف بی رویه ممکن است به افت سطح مخازن ذخیره ودرنتیجه افت فشار درساختمانها منجر شود.

وی در ادامه با اشاره به گلایه برخی شهروندان از قطعی آب در برخی مناطق استان توضیح داد: طی سال‌های گذشته که جمعیت استان کمتر بود، برای اغلب واحدهای ساختمانی مخزن و پمپ آبی در نظر گرفته نمی‌شد و ساختمانی‌های چند طبقه هم مشکل آب نداشتند ولی حالا اوضاع فرق کرده و افزایش تعداد مشترکین و تعداد واحدهای ساختمانی باعث شده ساختمان‌های بدون مخزن آب در برخی مناطق با مشکل مواجه شوند.

 رضایی فر خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی به ازای هر خانوار باید یک مخزن آب 250 لیتری در ساختمان وجود داشته باشد تا تامین آب ساکنان با مشکی مواجه نشود به همین دلیل واحدهایی که مخزن و پمپ آب ندارند باید نسبت به ایجاد آن اقدام کنند.

 این مسئول اضافه کرد: شهروندان باید از نصب مستقیم پمپ بر روی شبکه‌های آب خودداری کنند چون این امر در طولانی مدت شبکه را دچار مشکل می‌کند بنابراین در صورت مشاهده با متخلفان برخورد لازم قانونی صورت می‌گیرد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار