روایت تبعید آیت‌الله خامنه‌ای به عربی ترجمه شد
کد خبر: 962183
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0042J5
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۸ - ۰۲:۱۱
در قالب کتاب «فی‌المنفی»
کتاب «بر تبعید» روایتی مستند از ۲۵۸ روز تبعید آیت‌الله خامنه‌ای به شهر‌های ایرانشهر و جیرفت در کوران مبارزات انقلابی با عنوان «فی المنفی» به عربی ترجمه شد.
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین: به گزارش تسنیم، «برتبعید» به دوران ۲۸۵ روزه تبعید رهبر معظم انقلاب در سال‌های ۵۶ و ۵۷ می‌پردازد؛ دوره مهمی که به جزئیات آن پرداخته نشده بود و اتفاقات و وقایع آن، از دسترس خارج بود. آنچه در کتاب «برتبعید» آمده، داستان و تاریخ گذشته نیست، روایتی است مستند از زندگی و مبارزه آیت‌الله خامنه‌ای در کوران مبارزات انقلابی مردم ایران.
این اثر در درجه نخست بر بیانات و خاطرات مقام معظم رهبری استوار است و پس از آن، به خاطرات همراهان و یاران نزدیک ایشان در آن دوران می‌پردازد. در بخش‌هایی از این کتاب می‌خوانیم: تبعید آخرین راه‌حل رژیم برای مهارِ فعالیت‌های آقای خامنه‌ای بود. شش‌بار دستگیری و زندان و بازجویی و شکنجه، نه‌تن‌ها از فعالیت‌های سیدعلی آقا نکاسته بود که از او، مبارزی تمام‌عیار ساخته بود.» مجازات تبعید، به همت و صبر، فرصتی شد برای رساندن صدای انقلاب و شنیدن صدای مردم دردمند. صد البته اگر ساواک تبعات این تبعید برای رژیم را می‌دانست، آزادی و فعالیت سیدعلی آقا را در مشهد، به این مجازات ترجیح می‌داد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار