ما الگوی علی‌یف و علی‌یف الگوی ما
کد خبر: 958307
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0041IZ
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۱:۴۴
فريدون حسن
وقتی تصاویر المار نور علی‌یف کشتی‌گیر اوکراینی روی سکوی قهرمانی در فضای مجازی پر شد و دست به دست گشت به خیلی‌ها ثابت شد که ورزش چه قدرتی در شکستن دیوار تحریم‌ها و چه صلابتی در رساندن پیام انقلاب اسلامی در اوج تبلیغات استکبار جهانی علیه نظام اسلامی ایران دارد. وقتی علی‌یف با لباس منقش به تصویر رهبر فرزانه انقلاب اسلامی روی سکو رفت، خودمان هم غافلگیر شدیم. غافلگیر از اینکه این حرکت هنوز از سوی ورزشکاران خودمان هم انجام نشده، اما حالا فرسنگ‌ها دورتر از ایران ورزشکاری شیعه و معتقد با انجام این کار بزرگ و تحسین‌برانگیز به دنیا ثابت می‌کند که ایران اسلامی، آرمان‌ها، رهبر و شهدای آن را نمی‌توان پشت دیوار تحریم اقتصادی و بایکوت خبری و تبلیغات سوء از دید جهان پنهان کرد.
حرکت جالب توجه و بزرگ علی‌یف در روز‌هایی انجام شد که بازیکن تیم ملی والیبال لهستان با توهین به مردم ایران سعی در بازی در زمین دشمنان قسم‌خورده ایران داشت، اما علی‌یف با حرکت شجاعانه خود باز هم تمام نگاه‌ها را به سمت ایران و رهبری آن جلب کرد و جالب اینکه تنها به این هم بسنده نکرد و با به میان آوردن نام شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم عملاً ثابت کرد که بسیار فراتر از این‌ها فکر می‌کند.
اقدام بزرگ علی‌یف هرچند با واکنش‌های خوب مسئولان بسیج و ورزش کشور روبه‌رو شد، اما نباید به این بسنده کرد. علی‌یف از ما الگو گرفته و حالا خود تبدیل به الگویی برای ورزش و ورزشکاران ما شده است تا ثابت کند فریاد به‌حق انقلاب اسلامی ایران که از زبان حضرت آقا به گوش می‌رسد خاموش شدنی نیست، حتی اگر تمام دنیا برای خاموش کردن آن متحد شوند. عرصه ورزش بهترین فرصت و مکان برای ابلاغ پیام انقلاب و رهبری به دنیاست. علی‌یف با این اقدام خود برای چندمین بار به ما نشان داد که نباید میدان بزرگ ورزش و رقابت‌های بین‌المللی را برای اثبات حقانیت خود دست‌کم بگیریم. این جادوی ورزش است. اگر سال‌هاست در این خصوص قلم‌فرسایی و گردهمایی ترتیب داده می‌شد که می‌شود از طریق ورزش حرفمان را به دنیا بزنیم، هیچ‌گاه نمی‌توانستیم اینگونه که علی‌یف انجام داد، موفق باشیم. به‌طور حتم کم نیستند ورزشکاران خارجی با چنین مسلک و مرامی و حتماً این اقدام علی‌یف برای آن‌ها الگویی خواهد بود که فریاد حق‌طلبی و ارادت خود به آرمان‌های انقلاب را به گوش جهانیان برسانند.
علی‌یف ثابت کرد که اگر تا دیروز در میادین ورزشی تنها می‌توانستیم با فریاد‌های یا حسین، یا علی و یا زهرا اعتقادمان را فریاد بزنیم حالا باید گامی بزرگ به جلو برداریم و از رهبر عظیم‌الشأنمان و شهدای گرانقدرمان هم در کنار ائمه اطهار بدون ترس حرف بزنیم. علی‌یف کاری کرد کارستان و به دنیا نشان داد انقلاب اسلامی ایران و ارزش‌های آن بایکوت شدنی نبوده، نیست و نخواهد بود. علی‌یف به ما هم ثابت کرد که نباید هیچ‌گاه دست از آرمان‌هایمان برداریم و حق نداریم برابر دشمنان قسم‌خورده انقلاب و رهبری در تمام عرصه‌ها به‌خصوص میادین ورزشی قدمی به عقب برداریم. علی‌یف برای برخی داخلی‌ها هم الگو شد، همان‌هایی که این روز‌ها با برخی به اصطلاح اعتراض‌ها و ایراد‌های من‌درآوردی می‌خواهند کار ورزش را به جایی برسانند که از خطوط قرمز نظام و منویات رهبری هم عبور کند. علی‌یف فرسنگ‌ها دورتر از ایران ثابت کرد که حتی روی سکوی قهرمانی هم می‌شود ولایتمدار بود و از ولایت دفاع کرد. علی‌یف ثابت کرد اندیشه امام و آرمان‌های انقلاب اسلامی مرز و جغرافیا نمی‌شناسد و هر کجا عالم آزاده‌ای وجود داشته باشد به خمینی و مردانش اقتدا خواهد کرد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار