نساجی و پوشاک یکی از ارکان مهم رونق تولید است
کد خبر: 957059
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0040yR
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۷
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز :
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز گفت: صنعت نساجی و پوشاک می تواند با سرمایه گذاری مطلوب، ایجاد اشتغال و ارزش افزوده داشته باشد.

جهانگیر شاهمرادی با بیان اینکه در سال جاری برنامه رونق تولید در بخش نساجی و پوشاک مورد توجه قرار گرفته است، افزود: صنعت نساجی و پوشاک می تواند اشتغال و ارزش افزوده قابل توجهی داشته باشد این در حالیست که در شرایط کنونی کشور، اشتغال یکی از مباحث جدی است که می تواند امنیت اجتماعی و اقتصادی کشور را تامین نماید.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز با اشاره به اینکه کشور در سال 97 نسبت به سال 96 در بخش نساجی و پوشاک به لحاظ وزنی 26 درصد و به لحاظ ارزشی 6 درصد افزایش صادرات داشته است افزود: تحریم تیغ دولبه است و در کنار مشکلاتی که ایجاد می کند می تواند فرصتی برای رشد تولید و صادرات نیز باشد.

شاهمرادی درخصوص اهداف برنامه رونق تولید در حوزه صنعت پوشاک و نساجی تصریح کرد: برنامه رونق تولید جهت حفظ و تثبیت وضعیت واحدهای موجود، تکمیل ظرفیت های خالی، توسعه، بازسازی و نوسازی واحدهای تولیدی تدوین گردیده است.

وی ادامه داد: در شرایط فعلی صندوق توسعه ملی، تخصیص منابع برای ایجاد واحدهای جدید ندارد ولی با پیگیری و هماهنگی هایی که تاکنون وزارت صمت انجام داده تخصیص منابع به صنعت نساجی و پوشاک صورت می پذیرد.

این مقام مسول اضافه کرد: با توجه به اینکه تامین مواد اولیه در شرایط فعلی از مهم ترین دغدغه های تولیدکنندگان است دفتر صنایع نساجی، پوشاک و سلولزی وزارت صمت با همراهی سازمان های استانی ضمن رصد مواد اولیه وارداتی، مشکلات و مسائل واحدهای تولیدی را در راستای تامین ارز جهت واردات مواد اولیه به کمیته ارزی وزارت متبوع جهت تسریع در رفع مشکل و تامین ارز لازم، اعلام می کند.

همچنین در راستای رفع موانع و مشکلات واحدهای تولیدی در حوزه گمرکی نیز ضمن بررسی و پیگیری، مراتب جهت طرح در کمیته گمرکی وزارت صمت منعکس می شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار